fbpx
Політика
Хто голосував проти українського безвізу?

Європейський парламент оприлюднив поіменні результати голосування по резолюції щодо скасування візового режиму для громадян України. Як і прогнозувалось  підтримка України виявилася приголомшливою, пише “Європейська правда”,

В залі ЄП були присутні ледь не всі депутати, що само собою є доволі рідкісним явищем. Із семи з половиною сотень парламентарів 521 проголосували за безвізовий режим для України, 75 – проти, 36 утрималися.

Читайте також: Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом

Перевага друзів України – безумовна. Але хто є ті 75, що висловилися проти зближення з Києвом? Хто показово утримався, не бажаючи підтримувати нашу державу? Причому перелік останніх особливо цікавий, про нього – дещо нижче.

Майже всі відкриті противники України – праворадикали. Представники двох праворадикальних груп у складі ЄП дали 60 із 75 голосів “проти”. І це не дивно. По-перше, майже всі праворадикали публічно заявляють про дружбу з Росією і завжди голосують проти проукраїнських ініціатив; по-друге, для націоналістичних партій доволі природно блокувати безвізові ініціативи.

На другому місці після правих радикалів – позафракційні (як правило, це ще радикальніші депутати). По три голоси дали ліві (екс-комуністи) та консерватори.

До переліку потрапила навіть одна представниця Європейської народної партії. Так, ви правильно здогадалися – представниця Франції, з команди проросійського Франсуа Фійона.

Національний склад тих, хто голосував проти, не менш цікавий.

Левову частку голосів проти дали три країни – Італія, Британія, Франція.

За блокування безвізу голосували 18 італійців, по 16 британців та французів, 7 нідерландців, 6 греків, по 4 німці та австрійці, двоє шведів, по одному депутату з Бельгії, Польщі та Чехії.

Голосування британців є особливо цікавим. Як відомо, ця країна нині виходить з ЄС, та й до виходу безвіз не буде поширюватися на них. Тому логічного пояснення ця позиція просто не має… Отже, до вашої уваги – таблиця з підсумками голосування, після чого перейдемо до тих, хто утримався.

Отже, з тими, хто голосував проти, ситуація зрозуміла. Але хто утримався? Таких чимало, 36 людей, майже з усіх фракцій. І тут національний склад – ще показовіший.

Читайте також: Клімкін розповів, які документи необхідно мати для в’їзду до ЄС після скасування віз

Групу тих, хто утримався, формують, по суті, дві держави: у ній 13 британців та 11 французів. Окрім них – троє бельгійців, два кіпріота і по одному представнику з семи держав – Італії, Данії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Чехії.

До британців запитань немає – як ми вже згадали, ця держава виходить з Євросоюзу, на неї не впливатиме безвіз, тому утриматися – природний вибір (цікаво, що утрималися представники правлячої партії, яка нині виводить країну з ЄС).

До тих країн, звідки утримався лише один депутат, так само не варто ставити запитання. А от Франція та Бельгія цікаві тим, що саме ці держави – за даними джерел видання – тривалий час блокували надання безвізу для України. “Завдяки” їхнім зусиллям Україну свого часу відділили від Грузії, тож іншим членам ЄС довелося докласти неймовірних зусиль, щоби втримати нас на цьому шляху.

Related Post