fbpx
Політика
Хто голосував проти українського безвізу?

Європейський парламент оприлюднив поіменні результати голосування по резолюції щодо скасування візового режиму для громадян України. Як і прогнозувалось  підтримка України виявилася приголомшливою, пише “Європейська правда”,

В залі ЄП були присутні ледь не всі депутати, що само собою є доволі рідкісним явищем. Із семи з половиною сотень парламентарів 521 проголосували за безвізовий режим для України, 75 – проти, 36 утрималися.

Читайте також: Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом

Перевага друзів України – безумовна. Але хто є ті 75, що висловилися проти зближення з Києвом? Хто показово утримався, не бажаючи підтримувати нашу державу? Причому перелік останніх особливо цікавий, про нього – дещо нижче.

Майже всі відкриті противники України – праворадикали. Представники двох праворадикальних груп у складі ЄП дали 60 із 75 голосів “проти”. І це не дивно. По-перше, майже всі праворадикали публічно заявляють про дружбу з Росією і завжди голосують проти проукраїнських ініціатив; по-друге, для націоналістичних партій доволі природно блокувати безвізові ініціативи.

На другому місці після правих радикалів – позафракційні (як правило, це ще радикальніші депутати). По три голоси дали ліві (екс-комуністи) та консерватори.

До переліку потрапила навіть одна представниця Європейської народної партії. Так, ви правильно здогадалися – представниця Франції, з команди проросійського Франсуа Фійона.

Національний склад тих, хто голосував проти, не менш цікавий.

Левову частку голосів проти дали три країни – Італія, Британія, Франція.

За блокування безвізу голосували 18 італійців, по 16 британців та французів, 7 нідерландців, 6 греків, по 4 німці та австрійці, двоє шведів, по одному депутату з Бельгії, Польщі та Чехії.

Голосування британців є особливо цікавим. Як відомо, ця країна нині виходить з ЄС, та й до виходу безвіз не буде поширюватися на них. Тому логічного пояснення ця позиція просто не має… Отже, до вашої уваги – таблиця з підсумками голосування, після чого перейдемо до тих, хто утримався.

Отже, з тими, хто голосував проти, ситуація зрозуміла. Але хто утримався? Таких чимало, 36 людей, майже з усіх фракцій. І тут національний склад – ще показовіший.

Читайте також: Клімкін розповів, які документи необхідно мати для в’їзду до ЄС після скасування віз

Групу тих, хто утримався, формують, по суті, дві держави: у ній 13 британців та 11 французів. Окрім них – троє бельгійців, два кіпріота і по одному представнику з семи держав – Італії, Данії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Фінляндії, Чехії.

До британців запитань немає – як ми вже згадали, ця держава виходить з Євросоюзу, на неї не впливатиме безвіз, тому утриматися – природний вибір (цікаво, що утрималися представники правлячої партії, яка нині виводить країну з ЄС).

До тих країн, звідки утримався лише один депутат, так само не варто ставити запитання. А от Франція та Бельгія цікаві тим, що саме ці держави – за даними джерел видання – тривалий час блокували надання безвізу для України. “Завдяки” їхнім зусиллям Україну свого часу відділили від Грузії, тож іншим членам ЄС довелося докласти неймовірних зусиль, щоби втримати нас на цьому шляху.