fbpx
Політика
Гаага хоче змінити Євроасоціацію Києва – ЗМІ

Уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це повідомляє австрійське видання Die Presse, посилаючись на інформацію голландських дипломатів.

На такий крок голландський уряд має намір піти після квітневого референдуму, на якому голландці проголосували проти ратифікації угоди про асоціацію.

“Уряд в Гаазі вважає за краще тиху дипломатію за лаштунками. І зараз, коли Нідерланди головують в ЄС, у них є можливість спробувати змінити деякі пункти в договорі ЄС та України”, – йдеться в статті.

Зокрема, мова йде про виключення з угоди пункту про співпрацю між Україною та ЄС в оборонній сфері, або, як мінімум, про пом’якшення умов такої співпраці.

Гаага пояснює свою позицію тим, що збереження безпеки в Європі або Україні не входить в завдання ЄС, цим має займатися НАТО.

Крім того, голландці хочуть гарантій, що Україна “не отримає автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС”.

“По-третє, Угода про асоціацію ЄС з Києвом не повинна гарантувати, що Україна могла б бути прийнята в якості 29 держави-члена ЄС”, – сказав дипломат.

Для зміни тексту угоди Україна-ЄС, Гаазі доведеться добиватися згоди всіх членів ЄС, які вже ратифікували її в нинішньому вигляді.

“Ми отримуємо від інших 27 країн-членів позитивні сигнали. У країнах-членах ЄС існує розуміння нашої проблеми, яку ми отримали після цього референдуму”, – сказав голландський дипломат.

У той же час, проти зміни угоди виступають Польща і три країни Балтії, згода яких теж необхідна.

Зокрема, вони наполягають на збереженні пункту про військово-технічне співробітництво між ЄС і Україною.

Видання зазначає, що Нідерланди навряд чи досягнуть будь-якого рішення до 23 червня, коли відбудеться референдум про членство Великобританії у ЄС. Крім того, для зміни умов угоди потрібна і згода України.

Читайте також: НІДЕРЛАНДИ ПІДТРИМАЛИ БЕЗВІЗ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Джерело.

Реклама