fbpx
Політика
“Формула Макрона” і пропозиція щодо Донбасу: підсумки візиту Порошенка до Франції

Перші офіційні переговори президентів України і Франції були “ґрунтовними”, пише “Сегодня”.

Сьогодні в Парижі президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном. По завершенні переговорів два лідери виступили із заявами. В ході зустрічі президенти обговорили двосторонні відносини України та Франції, ситуацію на Донбасі і “нормандський формат”.

За словами президента України Петра Порошенка, переговори були ґрунтовними. Сторони домовилися про те, щоб прискорити проведення двосторонньої міжурядової економічної комісії, про співробітництво у сфері поліпшення інвестиційного клімату, енергетиці, сільгосп секторі та переробній промисловості, а також щодо активізації переговорів із залучення французьких інвесторів до роботи в галузі переробки сміття. Крім того, сторони домовилися розвивати на багатосторонньому рівні співпрацю в рамках імплементації Угоди про асоціацію України та ЄС.

“Левова частина наших переговорів була присвячена ситуації на сході нашої країни, протидії російській агресії щодо суверенної і незалежної України і ситуації в Криму. Ми дуже ретельно обговорили всі обставини, визначили тактику наших дій на наступні кілька тижнів. Ми домовилися про те, щоб провести консультації та узгодити позицію для того, щоб підвищити ефективність можливої зустрічі в “нормандському форматі”. Нам не потрібні багатогодинні переговори. Ми впевнені в тому, що повинні бути якісно підготовлені документи, затвердження яких має нарешті принести мир на багатостраждальну українську землю”, – сказав Порошенко.

Так, за словами Макрона, Франція налаштована на продовження мінського процесу і підтримує активну співпрацю в рамках “нормандського формату” для врегулювання конфлікту на Донбасі. Крім того, Макрон готовий до дискусії з лідерами України, Німеччини і Росії. За його словами, така зустріч може відбутися в кінці червня-початку липня 2017 року.

“Я хотів би відзначити, що Франція готова продовжити зусилля в “нормандському форматі”, ми готові провести нову дискусію в рамках “нормандського формату”, – заявив він, – Ми налаштовані продовжити мінський процес… Ми підтримуємо ідею можливості активного співробітництва саме в “нормандському форматі” із залученням ОБСЄ. Це те, що я пропонував всім сторонам”.

За словами Макрона, він запропонував Порошенку і всім сторонам “нормандського формату” спочатку прийняти попередні умови. Зокрема, мова йде про відвід військових сил і зброї, допуск міжнародних спостерігачів на всі точки і звільнення заручників.

Крім того, Макрон заявив, що хоче отримати доповідь спецмісії ОБСЄ про реальну ситуацію на кордоні України і РФ.

За словами президента Порошенка, активізація ролі ОБСЄ, включаючи збройну місію і її присутність на Донбасі 24 години на добу є запорукою ефективної імплементації Мінських угод. Президент України підкреслив, що безпековий компонент Мінських угод повинен передувати політичному компоненту.

“Україна готова неухильно виконувати всі пункти Мінських угод, і позиції по розведенню сил ми також готові виконувати за умови, що буде забезпечена присутність ОБСЄ 24 години на добу і 7 днів на тиждень на точках розведення”, – сказав він.

Крім того, в ході переговорів президенти обговорили необхідність прискорити процес звільнення полонених, підкреслив Порошенко. На сьогоднішній день на окупованій території знаходяться 128 заручників, більше 40 – в російських в’язницях, зазначив він.

Читайте також: Макрон тонко підколов Путіна під час зустрічі з Порошенком

“Мені дуже подобається підхід пана президента, орієнтований на результат, конкретний, практичний і без зайвих розмов. Наші домовленості, що ми покладемо на папір проекти можливих рішень “нормандського формату”, можливо, вони будуть називатися “формула Макрона”, але ми зможемо пред’явити суспільству план досягнення миру і деокупації сходу України”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, що минулого тижня Петро Порошенко також побував з офіційними візитами в США і столиці Євросоюзу Брюсселі.