fbpx

Дивлюсь я на сусідку і дивуюсь, ну звідки в жінці скільки добра і терпіння. Всю весну і літо працює не присідаючі і жодного тобі помічника, а на осінь злітаються. Ну діти й онуки то зрозуміло, але, що утнула далека рідня – то мені геть не зрозуміло. Але найбільше реакція сусідки на те все дивує

Їй 63 роки, чоловіка не стало в минулому році. Має двох дітей і троє вже досить дорослих онуків.

З квітня по жовтень тітка Галя, буду називати її так, проводить час на своїй дачі, де постійно працює на городі. Це дійсно дуже працьовита і енергійна жінка. Я нею захоплююся, бо вона постійно щось робить: то полить, то косить, то поливає, то закрутки якісь на зиму робить. Без діла ніколи не сидить. Одним словом молодець.

Щоліта у тітки Галі дуже хороший врожай. Більшу частину його вона намагається дати дітям і онукам. Але буває перепадає й іншим родичам, і навіть сусідам. Деякі люди доброту сусідки за слабкість сприймають і самим не добрим чином цим користуються.

Так, наприклад, в минулі вихідні до неї приїжджала родина її зовиці – син, його друга дружина і двоє маленьких дітей. З самою зовицею вона не спілкується після випадку на ювілеї, але з племінниками відносини залишилися хороші. Приїхали вони без попередження з мішками, це вона сама потім моїй мамі розповідала. Сказали, що за картоплею, морквою, буряком, помідорами і гарбузом. Навіть тітка Галя від такої безпосередності трохи розгубилася, але урожаєм поділилася.

Однак, цього виявилося замало і вони ще й яблук назбирали. Бо у них цього року не вродили, а у тітки Галі навпаки. Добре було б якби ще запитали, чи є у неї зайві та скільки можна зібрати? Але ні, просто півмішка наповнили і в багажник сунули.

Потім сіли чай пити та з’їли все солодке в будинку. Трішки поплакалися на важку ситуацію на роботі, фінансову кризу. І на новій машині поїхали додому.

Ось такі родичі бувають. Але тітка Галя завжди каже:

— Бог дає. І мені є і людям. Неприємно, але декому воно потрібніше за мене. Кожен за своє відповідатиме.

А я собі сиджу і думаю: а чи змогла б і я от так просто віддавати. Тобто, я ділюсь, але ось таких гостей відправила б на небо за зіроньками, хай там мішки наповнюють. А ви?

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page