fbpx
Історія
Доля єдиної жінки у світі в яку потрапив метеорит

Кажуть, від долі не втечеш. Хоч би як ти старався – у життя свої плани. А ви вірите у долю? У те, що якщо судилося, то так тому й бути?

Жителька Сулакога, мабуть, і не замислювалася про це, поки одного прекрасного дня дещо не спустилося до неї прямо з небес.

Напевно, добре бути першовідкривачем чогось. Колумб відкрив Америку, Попов винайшов радіо, Ніл Армстронг ступив на Місяць, а в Енн Ходжес потрапив метеорит.

Якщо ви думаєте, що цей епізод був менш яскравим з усіх попередніх, ви сильно помиляєтесь. 30 листопада 1954 року 34-річна Енн спокійно спить на дивані у вітальні у своєму будинку в містечку Сулакога, округ Талладіга, штат Алабама, США. Прокидається вона вже у лікарні. Страшно уявити, які почуття були у Ходжес на той час.

Жінка, мабуть, перебирала у голові всі можливі причини її присутності на лікарняному ліжку. Апендицит, каміння, інсульт?

Про що вона вже точно не могла здогадатися, так це про те, що саме в неї “по щасливому випадку” потрапив унікальний об’єкт позаземного походження. Фрагмент метеорита, який важив 3,86 кілограма, пробив дах будинку Ходжес і, відлетівши від радіоприймача, влучив у стегно “сплячої красуні”. На щастя, Енн відбулася лише сильними синцями, серйозних травм вона не отримала.

Метеорит назвали Сулакогським спеціально на честь міста, а як звучить альтернативне найменування здогадатися не так уже й складно – Ходжеський. Мешканці міста також бачили падіння метеориту.

Щоправда, про те, що це було тіло космічного походження, вони дізналися згодом. Небо ніби осяяло яскраве червоне світло, схоже на свічку. Спалах ніби вибухав знову і знову… Так, спостерігати таке явище збоку завжди якось приємніше. Енн ж довелося зовсім не солодко, хоча вона залишилася живою і здоровою, та ще й стала знаменитою. Здавалося б, що ще потрібне для повного щастя?

Тільки ось, як відомо, популярність не завжди приносить користь. Після приголомшливої зустрічі небесного тіла і людини, отримати метеорит захотіли всі, кому не ліньки. Спочатку, за правилами, об’єкт обстежили ВПС, зробивши офіційний висновок.

Ось тут і почалася боротьба за космічну “іграшку”. На фрагмент метеорита претендували сусіди, знайомі, господарка будинку, який знімала родина Енн. Добре розпорядилася долею метеорита сама Ходжес. Разом із чоловіком вони планували продати унікальний предмет та на виручені гроші зробити ремонт пошкодженого даху.

Але після оформлення права власності на метеорит, у сім’ї Енн начебто настала чорна смуга. Подружжя було впевнене, що небесний камінь у них заберуть із руками та ногами за величезні  суми. Однак він був уже нікому не потрібен. Від безвиході жінка віддала його Алабамському музею історії, де метеорит і досі зберігається.

Через постійні суперечки, гонку за покупцями та пильну увагу з боку журналістів сім’я розпалася. Ходжес померла в 1972 році через ниркову недостатність, увійшовши в історію як перша людина, яка зустрілася з небесним тілом “віч-на-віч”. Цікаво те, що один із фермерів, який жив неподалік, того дня знайшов інший фрагмент метеориту. Тільки, на відміну від Енн, чоловікові явно посміхнувся успіх: він продав космічний об’єкт і купив нові авто та будинок.

You cannot copy content of this page