fbpx

До схвалення залишилося 2 дні: Європарламент і Рада ЄС узгодили безвіз для України

Учасники переговорів від Європарламенту і Ради ЄС у вівторок, 28 лютого, погодили скасування віз для громадян України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Європарламенту.

Тепер домовленість повинен підтвердити профільний комітет Європарламенту, слідом за ним – ЄП на пленарній сесії, а потім – Рада Євросоюзу.

“Коли зміни набудуть чинності, власники біометричних паспортів зможуть в’їжджати в ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок”, – зазначили в Європарламенті.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

При цьому уточнюється, що безвізовий режим не передбачає автоматичне отримання дозволу на роботу, а також не поширюється на Великобританію та Ірландію.

Парламентський доповідач, Марія Габріель сказала:

“Ухвалення безвізового режиму для громадян України є важливим кроком вперед на шляху реформування українського суспільства, до об’єднання людей, налагодження мостів через кордони. Ми в Європейському парламенті переконані в тому, що громадяни України нині заслужили право вільно пересуватися в ЄС. Прийшов час для ради Європи для досягнення результатів”.

Крім того, брюссельський журналіст Рікард Йозвяк у Twitter заявив, що перший етап затвердження безвіза для України в ЄС відбудеться 2 березня.

“Тріалог між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС щодо візової лібералізації для України успішно завершився. Вже 2 березня посли ЄС схвалять візову лібералізацію для України. Другий тур затвердження відбудеться, ймовірно, вже в травні”, – написав він.

Джерело.

You cannot copy content of this page