fbpx
Політика
До бюджету Пентагону заклали $ 500 млн для України

Верхня палата Конгресу США у вівторок прийняла законопроект S. 2943, який визначає бюджет Пентагону на 2017 фінансовий рік. У тексті документа передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до $ 500 млн, передає Укрінформ.

“Для надання допомоги і підтримки, описаної в пункті (а) для уряду України можуть бути використані $ 250 млн”, – відзначається в документі.

При цьому вказується на можливість додаткового використання $ 250 млн за окремим рішенням міністра оборони за погодженням з головою Держдепартаменту США. Для цього представники адміністрації повинні переконати Конгрес, що Україна “здійснила значні кроки в проведенні структурних реформ” в сфері оборони, в тому числі щодо боротьби з корупцією та підвищення рівня відповідальності влади.

Відзначимо, що нижня палата Конгресу США ухвалила подібний законопроект (HR 4909) з бюджетом для Пентагону в середині травня. У ньому військова підтримка для України визначається в розмірі лише $ 150 млн.

За процедурою, обидва законопроекти повинні пройти процедуру узгодження, де всі пункти, в тому числі фінансування операцій за кордоном будуть приведені до єдиного значення. Після цього документ подається на підпис президенту США.

Тим часом, в адміністрації Білого дому заявили, що Барак Обама має намір накласти вето на законопроект в нинішньому вигляді, оскільки цей бюджет не в змозі надати Збройним силам США досить коштів, необхідних для досягнення безпеки.

Раніше в адміністрації заявляли, що президент наполягає на виділенні додаткових асигнувань для боротьби проти “Ісламської держави”, а також продовження інших військових операцій за кордоном.

В цілому в проекті бюджету Пентагону (у варіанті Сенату США) заплановано виділення $ 500 млрд на операції за кордоном. Це на $ 200 млрд більше, ніж в поточному році.

Читайте також: У ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТІ УКРАЇНУ НАЗВАЛИ ЧЛЕНОМ НАТО

Джерело.