fbpx

Чому золото залишає чорні сліди на шкірі

Чому шкіра чорніє від золота?

Золоті прикраси — нестаріюча класика ювелірних виробів, що вже багато століть не виходить з моди. Одним з головних достоїнств золота у всі часи вважалося те, що вироби з нього надзвичайно довговічні, тому такі прикраси можна носити все своє життя, передавати у спадок і вигляд їх при цьому залишається незмінним. Існує єдиний мінус — іноді золото залишає на шкірі людини темні сліди, які згодом дуже складно змити. Причому одна і таж прикраса у різні періоди часу веде себе по-різному: іноді слід від кільця є, а інколи її немає. Отже, чому шкіра чорніє від золота і з чим пов’язане це явище?

Містичні причини

Практично будь-який народ вважає золото містичним металом. І це не дивно, якщо згадати, скільки з-за нього в усі часи страждало людей. Війна, «золота лихоманка», щоденна гонка людства за наживою — все це тільки підтверджує містичну енергетику цього металу.

Згідно трактуванню народних цілителів, шкіра під золотом чорніє, якщо людині «пороблено».  Вірити цьому чи ні, кожен вирішує сам, але забобонні люди радять при виникненні подібної ситуації обов’язково сходити до церкви і сповідатися, щоб змити з себе «лихе око».

Реальні причини

Розсудливі люди намагаються знайти розумне пояснення того, чому шкіра чорніє від золота. Вчені виявили декілька факторів, які можуть спровокувати дане явище.

1.Заводске полірування — процес виготовлення ювелірного виробу завершується поліруванням із застосуванням спеціалізованого кошту. І хоч прикраси після цього миють, частинки поліруючого препарату все одно залишаються і надалі потрапляють на шкіру, викликаючи зміну її кольору. Щоб позбутися від даного ефекту, варто лише ретельно почистити прикрасу.

2.Косметичні засоби — кожен день ми користуємося кремом для рук, туалетною водою, тональними засобами. Деякі з них містять малу частку ртуті. Стикаючись з косметикою, ртуть вступає в реакцію з  речовинами, що і викликає чорноту шкіри. Щоб перевірити, чи дійсно крем для рук або духи стали причиною, потрібно всього лише змінити косметичний засіб і проаналізувати результат.

3.Проблеми зі здоров’ям — порушення ендокринної системи та недостатня робота нирок і печінки може провокувати підвищену сприйнятливість шкірного покриву до металів. Тому, якщо ви помітили, що під золотим кільцем або браслетом почав з’являтися чорний обвідок, це хороший привід сходити до лікаря.

4.Низька якість золота — поняття «чисте золото» насправді є відносним, так як навіть самі якісні прикраси виготовлені зі сплаву золота з іншими металами. Пов’язано це з тим, що сам по собі дорогоцінний метал дуже м’який і пластичний, і для того щоб убезпечити ювелірний виріб від механічних пошкоджень, до його складу додають більш міцні елементи. Проба вказує на відсоток золота, який містить цей виріб. Відповідно, чим вище показник, тим більш якісний продукт пропонує виробник. Як правило, другою складовою є мідь. Якщо витримані пропорції правильно, то присутність додаткових металів ніяк не відбивається на виробі. Але от якщо рецептура порушена, ефект «чорної смуги» на шкірі забезпечений.

Читайте також:АНТИРЕКОРД: У КИЄВІ ЗА ДОБУ ГРАБІЖНИКИ ВІДІБРАЛИ ЗОЛОТО У ДЕСЯТИ ЖІНОК

5.Взаимодія металу з потом — наявні в складі золотих прикрас сплави окислюються під впливом поту, це призводить до появи слідів під прикрасою. Особливо вони помітні, якщо замість міді виробники використовують нікель. Ця особливість безпосередньо пов’язана з тим фактом, що шкіра під золотими прикрасами найчастіше чорніє у повних людей. Не секрет, що товстуни при найменшому фізичному зусиллі рясно потіють, відповідно, їхній піт взаємодіє зі сплавами, що містяться в золоті.

В даний час золоті прикраси є в шкатулці будь-якої жінки. Тому кожна панночка не з чуток знає про проблеми темних слідів, що з’являються після довгого носіння золота. Розуміючи причину їх виникнення, буде зовсім неважко позбутися від цього неприємного і лякаючого чорного сліду на шкірі.

Джерело.

You cannot copy content of this page