fbpx
Історія
Чому євреї та араби пишуть справа наліво, а всі інші — навпаки?

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому єврейська та арабська писемності мають одну суттєву особливість, а саме написання справа наліво? Виявляється, цьому є цілком практичне пояснення. Справа в тому, що єврейська і арабська писемність виникла на основі старовавилонського клинописного письма, а західна традиція письма — з давньоєгипетського папірусного письма.

Щоб наочно пояснити, в чому ж між ними відмінність, включимо уяву. Уявіть, що перед вами лежить папірус, а в руках у вас стіло (тонкий ножичок). Ми вирізаємо ієрогліфи правою рукою (85% людей — правші). При цьому, те, що написано праворуч від нас, закрито, зате чудово видно те, що зліва. Виникає питання: як вам зручніше писати? Звичайно, зліва направо, оскільки так зручно бачити, що вже написано.

А тепер візьміть в руки камінь, молоток і зубило. Молоток в праву руку (85%), зубило — в ліву. Почнемо висікати клинописні ієрогліфи. Ліва рука з зубилом нам надійно закриває те, що зліва написано, зате те, що праворуч, нам добре видно. Як нам зручніше писати? У цьому випадку справа наліво.

До речі, якщо уважніше придивитися до букв єврейського алфавіту, то можна помітити, що їхня своєрідна конфігурація свідчить про те, що спочатку букви висікалися на чомусь твердому. Такі букви набагато простіше зобразити зубилом, а не пером.

Звичайно, з тих пір камінь перестав бути єдиним довговічним носієм інформації, але правила письма вже сформувалися, тому правила писемності й не змінювалися кардинальним чином.

Читайте також: З’явилося відео масового розстрілу російськомовними солдатами мирних жителів у Алеппо (18+)

Джерело.

facebook