fbpx
Політика
Бжезинський: Майбутнє України залежить від Росії

Американський політолог Збігнєв Бжезінський вважає, що майбутнє України буде залежати від того, які кроки в бік “своєї європейської ідентичності” зробить Росія. Про це він сказав в інтерв’ю Газете.RU .

За словами Бжезінського, Україна є легітимною державою, яка перебуває в процесі трансформації в національну державу.

“Це означає, що Україна повинна існувати в розумних відносинах з Росією, яка ще, звичайно, буде протягом деякого часу зберігати марну надію на реінтеграцію і підпорядкування Києва Москві”, – говорить експерт.

Майбутнє України

Він підкреслив, що майбутнє України буде залежати і від того, які кроки в бік своєї європейської ідентичності зробить Росія.

“Росія, яка орієнтується на співпрацю з Європою, націлена на співпрацю з Китаєм, а також покращує свої відносини з США, може стати країною, яка за допомогою компромісу вирішить українське питання”, – сказав Бжезінський.

Анексія – історично невиправдана

Впливовий експерт відзначає, що анексія Криму “історично невиправдана” і буде постійним джерелом напруженості.

“Але, я сподіваюся, росіяни зрозуміють, що не в їхніх інтересах діяти в імперіалістичній манері. Особливо якщо врахувати, що сама Росія не є імперіалістичною, домінуючою державою”, – говорить він.

Як вирішити кримське питання

Бжезінський вважає, що “рішення проблеми Криму”, можливо тільки спільними рішеннями, зазначивши, що “зараз це виглядає як очевидне нав’язування своєї волі із застосуванням сили”.

“Довгострокові відносини між Україною і Росією неможливі, поки ця проблема не буде вирішена до взаємної згоди. Немає ніяких причин, за якими російським лідерам не слід шукати формулу вирішення кримської проблеми”, – вважає експерт.

Частиною цієї формули могло б стати визнання багатонаціональної та історичної ролі Криму

“Це забезпечить осмислений і прийнятний для сторін компроміс – як для Росії, так і для України. Крім того, він буде враховувати і роль кримськотатарського населення”, – підкреслив Бжезінський.

Читайте також: НАВІТЬ НА РІВНІ ДНК: ВЧЕНІ СПРОСТУВАЛИ “СПОРІДНЕНІСТЬ” УКРАЇНЦІВ ТА РОСІЯН

Джерело.