Історія
Будівництво століття: Росархів розсекретив історичні документи про будівництво Керченського моста

На сайті спеціального проекту Російського державного історичного архіву опубліковано документи і фотографії будівництва моста через Керченську протоку.

Про це повідомляє Крим. Реалії.

Як інформує видання, більшість документів – оригінали або завірені копії, що мали гриф “секретно” або “цілком таємно” та раніше не публікувалися, як запевняють автори. Значну частину інтернет-проекту становить ілюстративний матеріал, в тому числі фотографії зведення Керченського моста в 1944 році.

“Опубліковані документи, серед яких є і документи радянської розвідки, яка уважно стежила за будівництвом Керченської переправи німецькими військами, і технічні завдання і експертизи, і постанови уряду, дозволяють простежити історію розробки проектів переправи через Керченську протоку на початку минулого століття, в роки Великої Вітчизняної війни і в перші повоєнні роки”, – зазначено на сайті проекту.

Як запевняють автори проекту, основу публікації склали документи Російського державного історичного архіву, Російського державного архіву економіки, Державного архіву Російської Федерації, Російського державного архіву соціально-політичної історії.

Відзначимо, в 1944 році був побудований Керченський залізничний міст, проте вже в кінці лютого 1945 року обрушилися 42 опори споруди. Було прийнято рішення розібрати міст.

Читайте також: В РОСІЇ НАЗВАЛИ “ОСТАТОЧНУ ЦІНУ” КЕРЧЕНСЬКОГО МОСТУ

Джерело.

Реклама

Related Post