fbpx
Політика
Бальцерович озвучив три причини складної економічної ситуації в Україні

Відомий польський економіст, представник Президента Петра Порошенка у Кабінеті Міністрів України Лєшек Бальцерович переконаний, що ключовою проблемою української економіки є брак радикальних реформ на початку незалежності.

Про це Бальцерович розповів у інтерв’ю виданню Liga.net.

“Початкові умови в Україні два роки тому були вкрай важкими. Причин кілька. Перша — відсутність радикальних і комплексних реформ після 1991-го року. Я попросив свого друга Олега Гаврилишина, видатного економіста українського походження, щоб він оцінив, як нестача реформ в Україні стала болючою для людей. Гаврилишин підрахував, що якби Україна між 1992-99 роками пішла польським шляхом більш радикальних реформ, тоді рівень життя в Україні був би в рази вище, ніж зараз”,— розповів економіст.

Крім цього, за його словами, нова хвиля проблем спіткала Київ ще до Революції Гідності.

“Друга причина — спадок Віктора Януковича. Рецесія в Україні почалася в 2013-му році. Янукович вів експансіоністську фіскальну політику за рахунок майбутнього і знову — при відсутності реформ”, — пояснив Бальцерович.

Ще одним ключовим чинником, на думку польського економіста, є політика Росії щодо України — не лише збройна агресія в Криму на Донбасі, а й торгівельні війни.

“Третя причина — агресія Росії, не тільки військова, але головним чином економічна: блокада українського експорту з 2014-го року. Треба розуміти, що рецесія в Україні була не результатом політики нової української демократичної влади, а прямим наслідком дій Москви. Це завдало величезної шкоди Україні”, — наголосив він.

“Підводячи підсумок: зараз немає іншого шляху, крім реформ”,— додав він.

До слова, сам Бальцерович переконаний, що Україна змогла попередити дві катастрофи: бюджетну та в банківській системі.

Читайте також: Порошенко визначився, хто представлятиме його в Раді – віце-прем’єр.

Джерело.