fbpx
Дозвілля
Археологи підтвердили походження єрусалимського Гробу Господнього (відео)

За словами археолога Фредріка Хіберт, вміст гробниці доводить, що вона «дійсно є тією ж самою гробницею, яку римський імператор Костянтин I знайшов в IV столітті». Про це пише The Independent.

Хіберт розповів, що археологи підняли білу мармурову плиту, що закриває труну, і під нею виявилася поличка з вапняку, на якій, імовірно, лежало тіло Ісуса Христа.

Також дослідники знайшли там другу раніше невідому мармурову плиту з викарбуваним хрестом. Вона була сірою, на відміну від верхньої плити.

На думку археологів, саме наявність цієї плити доводить, що Гроб Господній і являється тією ж самою гробницею, яка була знайдена імператором Костянтином I і його матір’ю Оленою.

Тепер археологи сподіваються з’ясувати, чому Олена, яка проводила розкопки в Єрусалимі, вирішила, що ця гробниця є місцем поховання Христа.

Пошуки печери, в якій було поховано тіло Ісуса, почалися в IV столітті за вказівкою імператора Костянтина. У 326 році його мати прибула в Єрусалим для паломництва і пошуку християнських реліквій. Історик Євсевій Кесарійський писав, що римляни приховали Гроб Господній під земляним насипом, на якому звели храм Афродіти, але за наказом Костянтина насип був розкопаний, і там була знайдена гробниця.

Гроб Господній був запечатаний в XV столітті, щоб перешкодити розкраданню реліквій. Таким чином, сучасні археологи змогли заглянути в гробницю вперше за 500 років.

Читайте також: 10 «таємничих» секретів Османської імперії, про які не люблять згадувати в Туреччині

Джерело.

facebook