fbpx
Технології
Apple зможе знімати відпечатки викрадачів iPhone і відправляти їх поліції

Американська корпорація Apple Inc. подала патентну заявку на винахід системи для збору біометричних даних про злочинців, які вчинили крадіжку її продукції
Про це повідомляється на сайті Відомства з патентів і товарних знаків США, передає naked-science.

Заявка під назвою “Захоплення біометричних даних для ідентифікації неавторизованого користувача” була подана 29 серпня. Патент включає в себе впровадження в мобільні пристрої Apple біометричних технологій, які дозволяють розпізнати зловмисника за відбитками пальців та іншим параметрам.

Зокрема, в зборі відомостей братимуть участь система ідентифікації Touch ID і камера.

Отримані дані будуть зберігатися локально або в “хмарі”. Інформація про несанкціонований доступ також буде передаватися на центральний сервер компанії і потім, при підтвердженні факту крадіжки, – в правоохоронні органи.

Таким чином, поліція зможе прийняти оперативні заходи щодо встановлення особи злочинця. Відзначається, однак, що такий механізм є юридично недопрацьованим і знаходиться в “сірій” правової зоні.

“У зв’язку з цим малоймовірно, що корпорація реалізує технологію в призначених для користувача пристроях найближчим часом”, – повідомляє Appleinsider.

Читайте також: Як відрізнити підроблений iPhone від справжнього по фотографії?

Нинішні можливості операційної системи iOS на випадок втрати пристрою не припускають обліку біометричних даних. Система дозволяє виявити його місце розташування за умови авторизації власника в службі iCloud і наявності відповідної програми, віддалено заблокувати смартфон або планшет за допомогою пароля. Крім того, користувач може дистанційно видалити з пристрою всю інформацію, в тому числі банківські реквізити.

Джерело.