fbpx
Дозвілля
68 лайків в Facebook дозволять дізнатися про вас абсолютно все

Як за допомогою соцмереж дізнатися все про людину, яка живе в іншому кінці планети? На допомогу можуть прийти Big Data і Facebook, які дозволять на основі 68 лайків отримати всю інформацію.

Можливо, ти вже чув, а швидше за все навіть читав розслідування Das Magazin. Якщо ні, тоді коротко розкажемо суть. Швейцарське розслідування свідчить, що всього парочка дурних хлопців зробили Трампа переможцем на президентських виборах в США і влаштували Brexit (вихід Великобританії з Європейського союзу).

Що таке Big Data? Знову ж, коротко. Цей термін позначає збір інформації звідусіль і про всіх. Простіше кажучи, якщо ти розрахувався кредиткою – залишив слід, лайкнув пост – спасибі за інформацію. І в даному випадку мова йде не тільки про онлайн-, а й про офлайн збору даних, адже ходячи зі смартфоном по вулиці, ти все одно робиш себе контрольованим.

Так ось. Як стверджують швейцарці, батьком Big Data і добування інформації з соцмереж, а також об’єднання всіх цих даних, є поляк Міхал Козинський.

Там довга історія і дуже непроста біографія, але у Козинського були благородні цілі, якими, проте, скористалися інші. Однак, не суть. Найцікавіше, що Козинський розробив модель «впізнаваності» людини на основі лайків у соціальних мережах:

  • 68 лайків в Facebook дозволяють визначити колір шкіри (ймовірність – 95%), і прихильність до Демократичної або Республіканської партії (85%).
  • Більше 70 лайків – модель дозволяє пізнати людину краще, ніж його друг.
  • Аналіз понад 150 лайків – краще, ніж батьки.
  • Більше 300 лайків – краще, ніж партнер.

Згідно з останніми дослідженнями, лише лайки в соцмережах дозволяють пізнати людину краще, ніж він знає себе сам. Адже модель аналізу може не тільки дізнатися палить людина чи ні, яку їжу любить і як часто подорожує. Постійно вдосконалюючись система  дозволяє дізнатися схильності людини до самогубства, алкоголізму, насильства тощо. А це якраз те, про що сама людина може і не підозрювати …

Читайте також: У Раду внесли закон, який позбавить водійських прав тисячі українців

Джерело.

facebook