fbpx
Дозвілля
6 листопада – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Свята сьогодні

День працівника соціальної сфери України

У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери, встановлений Указом Президента України № 374/99 від 13 квітня 1999 року.

Це професійне свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея ООН оголосила (резолюція 56/4), що щорічно 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict).

Приймаючи це рішення, ООН враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

Іменинники сьогодні: Олексій, Панас, Вікторія, Георгій, Іван, Іраклій, Лаврентій, Микола, Петро

Народний календар:

Скорбна Божа Мати, Святець

Православні в цей день відзначають свято чудотворної ікони Божої Матері, яка називається «Всіх скорботних Радість». На ній зображена Діва Марія в оточенні людей, захоплених недугами і скорботами, а також ангелів, які вчиняють благодіяння.

З цього дня починалися зимові дівочі посиденьки. Як правило, дівчата займалися рукоділлям, а одночасно співали або розмовляли. Відбувалося все це при світлі скіпки, тому і сам день нерідко називали Святцем.

Також було прийнято молитися в цей день іконі Скорботній Божій Матері, просити її позбавити від скорботи і хвороб.

Читайте також: ВАМ СТАНЕ ЛЕГШЕ ЖИТИ, ЯКЩО ВИ ВИКИНЕТЕ З ДОМУ ЦІ 3 РЕЧІ! (ФОТО)

День у історії

1492 – Христофор Колумб познайомився з дивним звичаєм індіанців — тютюнопалінням

1893 – помер Петро Чайковський – композитор, диригент, педагог

1919 – У Лондоні оголошено про підтвердження Загальної теорії відносності Ейнштейна

1943 – Київ визволено від німецько-фашистських окупантів

1965 – народилася Марина Хлєбнікова – естрадна співачка, актриса і телеведуча

Джерело.