fbpx
Дозвілля
40-градусна вода із салом і коза в уґах: як українці відсвяткували Щедрий вечір(відео)

Українці відсвяткували Щедрий вечір – свято останнього дня в старому році за юліанським календарем. Щедрим він називається тому, що на відміну від різдвяного Святвечора страви на столі вже не пісні, а м’ясні та різноманітні, йдеться в сюжеті ТСН.

Привітання по хатах у цей день розносять Маланка і коза, в яких переважно перевдягаються чоловіки, а жінки співають щедрівки. А от 14 січня для засівання мають приходити тільки чоловіки. Маланки різних колективів бувають настільки відмінні, що можна оголошувати окреме змагання між ними.

Для образу кози дехто навіть шукав справжні хутро та роги, а до озвучення ролей підходили творчо: “Упала коза, наче нeжива! А щоб коза встала – дайте козі сала. Та 40 градусів води, щоб влити сюди і туди!”.

У “Великодимерських баламутів” коза була в білому хутрі, сучасних уґах – молода і готова до інтеграції. “Вона європейська, ми ж йдемо в Європу, вона ще молоденька у нас”, – пояснили в колективі.

Читайте також: Володів такою силою, що міг просити у Господа прощення грішнику, який зрікся Христа: 14 січня – вшановують його пам’ять Василія Великого

Народні колективи щедрують без зупину та переконують, що  після виступу в своїх селах підуть маланкувати по хатах сусідів і родичів. Та зичать одне одному, щоби щедрий вечір був яскравим і наповненим привітаннями. “Скільки б не співали, а прощатись час: хай у вас і в нас все буде гаразд, щоб ви і ми щасливо жили”, – приказували співаки та актори.