fbpx

110 років тому народився основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов

12 січня 1907 року, в Житомирі, в сім’ї викладача Першої чоловічої гімназії Павла Яковича Корольова(родове прізвище Королів) та його дружини Марії Миколаївни, народився хлопчик – майбутній видатний вчений, конструктор, головний організатор виробництва ракетно-космічної техніки – Сергій Павлович Корольов.

Через два дні, 14 січня, немовля охрестили в домовій церкві св. Софії Маріїнського дитячого сиротинця, розташованого на Синельниковській вулиці. Хрещеними батьками Сергійка були викладач Другої чоловічої гімназії Сергій Єлісєйович Базилевич і Софія Северинівна, дружина викладача тієї ж гімназії Анатолія Тітова. Хрестив дитину священик Анатолій Середович. Так записано в метричній книзі цієї церкви за 1907, що зберігається в Державному архіві Житомирської області.

Читайте також: Мовний закон в дії: на Донеччині чиновники будуть послуговуватись виключно державною мовою

Цитати С. Корольова:

«Хто хоче працювати – шукає засоби, хто не хоче – причини».
«Порядок звільняє думку».
«Критикуєш чуже, пропонуй своє. Пропонуючи – роби».
«Ракета під водою – це абсурд. Але саме тому я візьмуся зробити це».
«Можна зробити швидко, але погано, а можна – повільно, але добре. Через деякий час всі забудуть, що було швидко, але будуть пам’ятати, що було погано. І навпаки».
«Те, що здавалося нездійсненним протягом століть, що вчора було лише зухвалою мрією, сьогодні стає реальним завданням, а завтра – звершенням».
«Немає перешкод людській думці».
«Людина, яка вірить у казку, одного разу в неї потрапляє, тому що у неї є серце».

Джерело.

 

You cannot copy content of this page