Події
“Кіборга” з Донецького аеропорту засудили до тюремного терміну за “крадіжку” прапора (відео)

На три роки засудили двічі пораненого захисника Донецького аеропорту з ІІ групою інвалідності після війни на Сході бійця 93-ї бригади Миколу Лаврика за крадіжку Державного прапора. Стяг оцінили в 300 гривень і дали максимальне з передбачених статтею покарання.

Лаврик розповідає, що прапор висів на зігнутій трубі на в’їзді в село Бандишівку – брудний і пом’ятий, немов ганчірка. “Кіборг” каже, що зняв його, бо на власні очі бачив, як у Донецькому аеропорту хлопці вмирають за прапор, йдеться на сайті ТСН.

Якось усередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не повинен у такому стані знаходитися. Якщо він пошарпаний, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе,– розповів Микола Лаврик.

Реклама

Наступного дня сільський голова заявив про крадіжку на суму, що підпадає під статтю.

“Голова сільської ради надав на довідку про те, що державний прапор перебував на балансі і коштував 300 гривень”, – розповів начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковський.

Крім поранень (у медичній довідці записано, що втрата працездатності у бійця становить 70%), Микола Лаврик захворів на гепатит С. В той час, коли лікувався у Вінниці в госпіталі для ветеранів, у нього дома поліція провела обшук і вилучила прапор. В цей час дома була лише мама бійця.

Поліція забрала інший прапор. Вилучене ними знамено мені подарували волонтери. Той прапор, що я зняв при в’їзді у Бандишівку, висить біля будинку. Тому буду просити суд долучити його до справи,– розповів Микола Лаврик.

Суд ухвалив покарати АТОвця трьома роками позбавлення волі, хоча адвокати доводили, що прапор насправді дешевший і під статтю не підпадає.

“Закупили такий самий прапор, який вартує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень”, – каже адвокат Олександр Гардецький.

До послуг юриста “кіборг” вдався лише після того, як почув вирок і зрозумів потребу в апеляції. Під час роботи адвокат з’ясував чимало цікавого, зокрема й те, що насправді прапор за нібито 300 гривень на балансі сільради не перебував.

Однак тепер уже й сам сільський голова запевняє, що заяву в поліцію не писав.

“Я в усній формі в телефонному режимі сказав – і все”, – твердить сільський голова с. Бандишівка Микола Антонюк.

У матеріалах досудового розслідування зазначено, що Лаврик викрав прапор сільської ради, вартістю 300 гривень. Насправді, як пояснив адвокат, сільський голова не надав документів, які б підтверджували, що знамено є власністю громади і коштує названу суму. Зате його підзахисний придбав у магазині прапор за 65 гривень і повернув його на місце. Пізніше голова села вже говорив, що прапор не є власністю громади, що це його особисте знамено, що він придбав матерію за власні кошти і йому пошили прапор, а він почепив його при в’їзді в село.

Загрузка...

Роботу поліції та прокуратури обіцяють оцінити за підсумками службових розслідувань.

“Ми перед ним вибачилися за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика дома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які дійсно не провели, як положено, перевірку по даному кримінальному провадженню, будуть покарані”, – пообіцяв Жучковський.

Якщо буде провина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх також покараємо. Ніхто оце залишати так не буде,– переконує керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Апеляційний суд Вінницької області 31 січня скасував це рішення і повернув справу на повторний розгляд. Але після виїзду в район преси та групи активістів і після заперечень Вінницької обласної прокуратури, справу кіборга-“прапороносця” мають закрити за відсутністю складу злочину та абсурдністю звинувачення.

Читайте також: Народна відповідь на хамство Прем’єр міністра Гройсмана (відео)

Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook