fbpx
Дозвілля
Звідки взялися поминальні 50 грам?

Запитали мене тут за “гробки”.

До переїзду в Київ я не знав про потужність цієї традиції у центральній та східній Україні. В тому розумінні, що поминання померлих родичів на цвитарі перетворюється на тривалу попойку з кількома перемінами блюд, за матеріалами видання Обозреватель

Очевидно, що молитва за померлих в контексті великодніх урочистостей є логічною, адже християни святкують не лише воскресіння JC, але і фіксують обіцяне ним воскресіння з мертвих для всіх і кожного. Тому і співають в наших церквах “і тим що в гробах життя дарував”.

Логічно, що молитва за померлих родичів відбувається в тому місці, де востаннє бачили тіло свого дідуся/бабусі/батька/матері/сестри/брата/. Очевидно, що тіло вже було закостеніле, можливо навіть погано пахнуло. Всі добре пам”ятають той момент. Але Ісус обіцяв всіх і кожного підняти в базовій комплектації останнього дня. Саме тому народилася традиція молитися за померлих родичів на могилах, як дємбєльський акорд великоднього тижня.

Зрозуміло, звідки взялися поминальні 50 грам. Тупо для того, щоб дати раду стресу, такий собі легкий анастетик. Але в євангелиста Івана, який найбільше писав про воскресіння мертвих, яко обіцянку JC ніде немає про те, що не будуть воскрешати тих, в кого на могилі не випито пляшечку горілки під заливний язик.

І в Символі Віри, який є базовою декларацією християнина, написано “очікую воскресіння мертвих” без уточнення з приводу того, що очікую воскресіння своїх мертвих родичів якраз в той момент, коли закусую курячими кручениками на їхній могилі.

Автор: Андрій Андрушків
Читайте також: Провідна неділя: правила та традиції. Що можна і не можна робити у провідну неділю?