fbpx
Без рубрики
Жіночі сльози допоможуть виявити рак молочної залози

Вчені розробили новий метод діагностики раку грудей завдяки аналізу сліз. Дослідники стверджують, що по жіночих сльозах діагноз цієї хвороби можна поставити майже з 90-відсотковою точністю.

Як правило, на виході з кінозалу, де демонструвалася сумна мелодрама, глядачі розлучаються із спустошеними ємностями для попкорну і мокрими від сліз серветками. Однак в одному з кінотеатрів Нової Зеландії був поставлений незвичайний експеримент, результати якого можуть використовуватися в справі діагностики раку грудей. Глядачки мелодрами “Бруклін” пожертвували свої сльози дослідникам, які розробляють нові методи пошуку небезпечних хвороб. Причому забір сліз проводився прямо під час кінопоказу за допомогою спеціальних інструментів і лаборантів.

Американські дослідники з компанії Ascendant Diagnostics переконані, що по жіночих сльозах діагноз рак грудей можна поставити майже з 90-відсотковою точністю. Вся справа в специфічному наборі білків, які містяться в слізній рідині. Цей набір відрізняє жінок, що мають рак грудей, від тих, хто абсолютно здоровий.

Однак перед отриманням схвалення від регулюючих органів вченим необхідно провести тестування на значно більшій кількості пацієнтів, для чого і потрібні сльози. 400 жінок добровільно погодилися пройти через цей експеримент. Вони вирушили на слізну мелодраму “Бруклін”, під час перегляду якої багато з них абсолютно щиро розридалися. Ascendant Diagnostics сподіваються створити девайс, який буде значно ефективніше діагностувати рак грудей на ранній стадії.

В даний час основним інструментом даної діагностики є мамограми, однак при щільній грудній тканині вони ефективні лише у 13% жінок. Новій технології не доведеться вирішувати цю проблему, і вона може стати справжнім проривом, але до її виходу в клінічну практику ще потрібно кілька років.

Читайте також: Названо 3 несподівані продукти, які не можна вживати з ліками

Джерело.