fbpx

Згадати все. Найкращі матчі між Португалією і Францією (відео)

НВ розповідає про найбільш пам’ятні матчі між фіналістами Євро-2016 – Португалією і Францією.

1959. Франція – Португалія 5:3

Голи: Фонтен 3, 54, 58, Грійє 11, Мюллер 22; Да Фонсека 36, 76, Кавем 41

Жюст Фонтен, який забив 13 голів на чемпіонаті світу-1958, показав свою майстерність і в матчі, що пройшов на стадіоні Коломб. Легендарний форвард вивів французів вперед, а вже на 22-й хвилині вони вели з рахунком 3:0. Потім португальці скоротили відставання до мінімуму, але Фонтен відзначився ще двома голами. Цей хет-трик став четвертим з п’яти для легенди Реймса, у футболці Франції. Так Португалія вперше поступилася Франції, забивши при цьому кілька голів.

1984. Португалія – Франція 2:3, додатковий час

Голи: Домерг 24, 114, Платіні 119; Руй Жардау 74, 98

Другий випадок стався на французькому Євро-1984. Тоді марсельський матч увійшов у золотий фонд світового футболу. Жан-Франсуа Домерг відкрив рахунок, і після цього французи довгий час домінували на полі Велодрому. Але португалець Руй Жардау відновив рівновагу ударом з “другого поверху”, і напруга стала зростати з кожною хвилиною. У додатковому часі Жардау вивів португальців вперед, і тоді французи пішли на штурм. Домерг зрівняв, а переможний гол забив капітан збірної Франції Мішель Платіні, який зробив до цього дві результативні передачі. Тоді майбутній президент УЄФА змусив пишатися собою всю країну.

1996. Франція – Португалія 3:2

Голи: Джоркаєфф 24, 75, Педрос 76; Коуту 23, Руй Кошта 31

На Парк-де-Пренс команди показали, як їм вдалося дійти до стадії плей-офф на Євро-1996. У товариському матчі завдяки точному удару Фернанду Коуту головою, португальці вийшли вперед, проте французи зусиллями Юрія Джоркаєффа, який обігрався з Зінедіном Зіданом, вмить відновили рівновагу. Після цього Руй Кошта повернув перевагу гостям, але Джоркаєфф знову зрівняв рахунок. А незабаром Рейнальд Педрос приніс перемогу збірній Франції.

2000. Франція – Португалія 2:1 додатковий час

Голи: Анрі 51, Зідан 117 пен.; Нуну Гомеш 19

На Євро-2000 перший же удар збірної Португалії призвів до голу, однак французи не здалися і змогли відігратися – відзначився Тьєррі Анрі. Португалія була близька до успіху в компенсовані хвилини основного часу, тоді Абел Шав’єр з близької відстані пробив головою, але французів врятував воротар Фаб’єн Бартез. Вирішальний гол у матчі в Брюсселі забив Зідан. Півзахисник реалізував пенальті, який поставив суддя за гру Шав’єра рукою після удару Вільтора.

2006. Португалія – Франція 0:1

Голи: Зідан, 33 пен

У півфіналі чемпіонату світу сталося дежавю для збірної Португалії. Знову Зідан реалізував пенальті і залишив піренейців без трофею. Тоді захисник Рікарду Карвалью збив Анрі в штрафній, а Зідан впевнено виконав “вирок”. Французи зуміли зберегти перемогу в Мюнхені. Португальці загрожували воротам суперника не так вже часто. Автором голу міг стати Луїш Фігу, який пробив вище після того, як Бартез не зміг зафіксувати м’яч, по якому бив молодий Кріштіану Роналду.