fbpx
Події
Чемпіонат світу з футболу в Катарі. Що потрібно знати про головну футбольну подію 2022 року?

Чому Чемпіонат світу проходить у листопаді та грудні?

До першого матчу залишився місяць, проте підготовка та будівництво об’єктів все ще триває. Спочатку запланований на червень і липень турнір був перенесений на зимовий сезон, тому що в Катарі влітку сильна спека і температура часто перевищує аж 40 °C. На час проведення турніру ігри в деяких із вищих футбольних ліг світу буде припинено.

За словами знаменитого англійського футболіста Девіда Бекхема, офіційного посла Чемпіонату світу з футболу 2022 року, обрана для гри пора року має свої переваги.

«Мені пощастило зіграти на трьох Чемпіонатах світу, і я знаю, що означає грати на чемпіонаті, відігравши за сезон від 50 до 60 ігор. На цей чемпіонат гравці приїдуть, відігравши 25 ігор, досить свіжими та схвильованими. Їхня енергія буде на найвищому рівні, тому я думаю, що те, що ви побачите на полі, не схоже на жодний інший Чемпіонат світу», – пояснив знаменитий футболіст.

Чи є вимоги щодо COVID-19 для в’їзду в країну?

Вакцинація не є обов’язковою для вболівальників, які в’їжджають до Катару на Чемпіонат світу. Проте їм потрібно буде пред’явити негативний тест на COVID-19, а потім завантажити телефонну програму для відстеження контактів під назвою Ehteraz.

Що таке карта Hаууа і навіщо вона потрібна?

Карта Hаууа – своєрідний ідентифікатор уболівальника, який видається кожному власнику квитка. Це персоналізований документ, доступ до якого здійснюється через програму після входу в систему. Його потрібно буде пред’явити, щоб потрапити на будь-який із стадіонів Чемпіонату світу. Вона також працює, як дозвіл на в’їзд до Катару, і дозволить власникам безкоштовно користуватися громадським транспортом під час турніру. Власникам карток Hаууа дозволено перебувати в Катарі до 23 січня. Карта також діятиме як багаторазова віза для туристів, які відвідують ОАЕ.

А що з квитками?

Загалом було випущено 3 010 679 квитків, при цьому минулого місяця було розкуплено понад 2,85 млн. квитків з моменту надходження у продаж. Найбільше квитків купили у Катарі, Аргентині, Бразилії, Англії, Франції, Німеччині, Мексиці, Саудівській Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратах та США. Жителі Катару могли купити квитки лише за 40 катарських ріалів (11 доларів США). На фінальний матч для місцевих уболівальників квиток коштував 750 ріалів (206 доларів), для іноземців – від 2200 до 5850 ріалів (від 604 до 1600 доларів).

Де житимуть туристи?

Очікується, що на турнір до Катару приїдуть понад 1,2 млн уболівальників. Ще в березні організатори запустили портал онлайн-бронювання, віддаючи перевагу власникам квитків на матчі. Доступні апартаменти, готельні номери, кемпінги в пустелі, вілли, фан-села і навіть каюти на пришвартованих круїзних лайнерах.

Уболівальники також зможуть залишаючись у сусідніх країнах прилетіти на матчі або доїхати до саудівсько-катарського кордону та скористатися безкоштовним автобусом, щоб дістатися центру Дохи.

Після того, як посилилися побоювання щодо браку житла, у вересні уряд ухвалив, що місцеві жителі зможуть здавати свої будинки в оренду вболівальникам на час проведення ЧС-2022 у Катарі.

Які правила для уболівальників?

«Публічні прояви прихильності тут не схвалюються, але це стосується всіх», – сказав виконавчий директор Чемпіонату світу аль-Хатер. – «Я хотів би запевнити представників будь-якої ґендерної орієнтації, релігії чи раси в тому, що Катар – одна з найбезпечніших країн світу, і що їм усім тут будуть раді».

У Катарі потрібно поважати місцеві правила та культуру, а тому перебувати у стані алкогольного сп’яніння на публіці не варто. Алкоголь буде доступний у барах готелів та деяких фан-зонах. Спиртне також буде доступне у зонах гостинності стадіонів. Постійні жителі Катару зможуть купити спиртні напої в одному з двох винних магазинів у країні, якщо вони мають спеціальний дозвіл від свого роботодавця.

Хто забезпечує безпеку на ЧС з футболу?

Співробітників поліції та служби безпеки Катару набирають із багатьох країн, як і більшу частину решти населення країни, насамперед робочу силу.

Крім того, міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу заявив, що країна направить до Катару на ЧС з футболу-2022 близько 3 тис. 250 співробітників служби безпеки. Для забезпечення безпеки Пакистан збирається направити до Катару військові підрозділи, а Південна Корея, для допомоги катарській військовій поліції, направить фахівців із боротьби з теpоpизмом.

Чи будуть нові технології на Чемпіонаті світу з футболу-2022?

На ЧС-2022 буде представлено радикально нову напівавтоматичну систему виявлення офсайду. Нова технологія, вже випробувана на Клубному чемпіонаті світу з футболу в Абу-Дабі та на Кубку арабських держав у Катарі, використовує систему камер стеження за кінцівками гравців для відстеження рухів та датчика в м’ячі. Під час матчу 3D-зображення буде швидко показано на екранах стадіонів турніру, щоб допомогти вболівальникам зрозуміти рішення судді.

Кожен стадіон у Катарі матиме 12 камер під дахом, синхронізованих для відстеження 29 точок даних на тілі кожного гравця 50 разів на секунду. Дані обробляються за допомогою штучного інтелекту для створення тривимірної лінії поза грою, про яку повідомляється команда офіційних осіб VAR.

Щоб зменшити затори на дорогах, організатори оголосили, що у дні проведення ЧС-2022 буде закрито школи, а більшість державних службовців можуть працювати з дому.

You cannot copy content of this page