fbpx

Завтра на Явдохи (новий рік за старим стилем) в Україні справді буде холодно – народний синоптик

Не думала, що дійду до такого, але коли горло, ніс та голова у вірусних круговертях, то всяке трапляється. Це я взагалі про народні прикмети, які я, зазвичай, спопеляю презирством та іронією. Ну, не самі народні прикмети, а їх використання у наукових підходах. Оце вже зараз архаїки та традиціоналісти заллються гомеричним переможним сміхом. Але все одно цікаво. Коротше.

14 березня – Явдохи. Мені буквально недавно хтось сказав, що, мовляв, що ж тут дивного у похолоданні? на порозі ж – Явдохи. І виявляється, що в народі на Явдохи припадає не тільки перший день весни, але й перший день нового року, бо давно рік починався з 1 березня, якраз 14 березня, на Явдохи, за старим стилем. А ще аж до XV століття на Явдохи відзначали Новий рік.

Я чого так багато про Явдоху розказую, бо за метеорологічними схемами та моделями завтра справді буде холодно в Україні.

Найближчої ночі від 4 градусів тепла до 2 градусів морозу, а в Карпатах навіть до 6-7 градусів морозу. Вдень ясно, що трохи тепліше, проте все одно свіжувато, +4+9, на півдні та на Закарпатті до +10 градусів.
Опади невеликі, періодичні, місцями. На Луганщині, Донеччині, Запоріжжі, Вінниччині, Житомирщині переважатиме суха погода.

Опади, звичайно, переважно дощ, але є ймовірність мокрого снігу і не лише на заході, а й подекуди у центральних областях чи, наприклад. на Харківщині.

У Києві народний, черговий, вже не знаю, який за ліком, Новий Явдошин рік, чи Новий рік за старим стилем, буде прохолодним. Вночі у столиці або нуль. або й невеликий “мінус”, а завтра вдень +5+8 градусів. Серйозні опади – навряд, хіба дотягне хмарність і трохи дощику впаде. Але нічого суттєвого.

Що ще на наш черговий Новий рік завтра?: починали співати веснянки, у кого, звичайно, не було ангіни, зрізали сухі гілки у садках, не тільки для того, щоб дерева краще родили, але й щоб на цих деревах нечиста сила не селилася. між іншим, саме 14 березня прокидається від зимової сплячки бабак, виходить, свистить три рази, а потім знову аж до Благовіщення.

Ну, й нарешті відбувається те, про що ми вже проспівали в січні. Бо найточнішим свідком приходу весни були ластівки, яких навіть вважали божими охоронцями осель.

Пам’ятаєте? Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка. Оце саме воно. Про 14 березня. З весною вас. З Новим нарешті роком.

Читайте також: Син Василя Вірастюка здивував Зеленського і Кошового жартами про тата (відео)


Джерело.

You cannot copy content of this page