fbpx
Технології
Як вибрати зовнішню батарею для телефону

Минули часи коли телефон ставився на зарядку один раз на тиждень. Сучасні смартфони з гарним великим екраном та ввімкненим інтернетом рідко витримують добу на одній зарядці. Підзарядити телефон допоможуть зовнішні акумулятори, Power Bank. Він містить декілька літієвих акумуляторів об’єднаних в одному корпусі з контролером та USB виходом.

“Різні моделі відрізняються ємністю акумуляторів, дизайном, кількістю гнізд. Це зовнішня батарея для заряду мобільних пристроїв” – розповідає продавець консультант магазину електроніки Андрій Ковтун.- Щоб вибрати собі повербанк треба подивитись на ємність акумулятора в своєму пристрої і взяти зовнішній хоча б на 30% більшої ємності. Тобто якщо в смартфоні акумулятор на 2000 мАч то починати вибір бажано з 2500 мАч. Ємність повербанку вказується для напруги 3.7 В , стандартної для літієвих акумуляторів, а гаджети працюють від напруги 5 В”

Читайте також:  Samsung відзняла відповідь на рекламу Apple (відео).

Батареї універсальні, для різних телефонів використовуються перехідники. Зазвичай вони йдуть в комплекті. Для смартфонів йдуть гнізда 0.5 А та 1 А, для планшетів 1.5А – 2.4 А. Для ноутбуків використовуються повербанки великих ємностей, від 10 000 мАч, і мають спеціальні гнізда на 12 – 19 В.

“Важливо звернути увагу на зарядку самого повербанку. – каже експерт. – Для невеликих ємностей, зручно заряджати через юсб гніздо, але 10 000 мАч буде заряджатись таким чином майже 20 годин. Тут вже повинна бути окрема зарядка з більшою силою струму.

Зручно коли є можливість поставити повербанк на зарядку, а від нього в цей час заряджати телефон чи планшет. Така функція є не у всіх батарей. ”

Форма та дизайн на роботу не впливають, тільки на зручність транспортування чи якість корпусу. Популярні повербанки в вигляді чохла до телефону. Вони подвоюють час роботи пристрою, але вдвічі дорожчі.

Ціни коливаються від 99 грн за пристрій ємністю 1200 мАч до 5000 грн за повербанк в 50000 мАч. Всі комплектуються захистом від перезаряду, перерозряду, короткого замикання та надмірної сили струму. В дорогих використовуються більш якісні акумулятори, що витримують більшу кількість циклів заряду/розряду.

“Підбирати повербанк бажано ще з огляду на спосіб життя, – каже Андрій.- Для завзятих туристів краще брати пристрій з зарядкою на сонячних батареях. Для автомобілістів є модель з функцією пускового пристрою, може 20 раз завести авто. Для офісних працівників буде досить мініатюрного пристрою в вигляді брилка.”

Джерело.