fbpx

Як каратимуть за розрахунки готівкою понад 50 тис. грн

Нові обмеження Нацбанку на розрахунки готівкою до 50 тис. грн найлегше буде обійти підприємцям, які можуть розбити вартість товару на кілька чеків.

Про це розповіла Олександра Томашевська, податковий консульнант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, пише Дело.

“Вдасться обійти обмеження підприємцям, які дійсно зможуть розбити вартість товарів на кілька чеків: будівельні матеріали, продукти та інше. Гірше – з туристичними компаніями, адже авіаквиток чи тур розбити на два договори складніше”, – переконана Томашевська.

За її словами, труднощі відчують продавці дорогої комп’ютерної та побутової техніки.

“Не допоможе спосіб прикидатися посередником в угодах куплі-продажу, комісіонером чи агентом. Він все одно лишається стороною, яка провела розрахунки. Ті, хто в торгівлі або послуги використовує касовий апарат, повинні обов’язково відстежувати, щоб не проскочила продаж понад 50 тисяч гривень в одному чеку, оскільки перевіряючі вивчать електронну контрольну стрічку на предмет таких порушень ще до фактичного приходу на перевірку”, – наголошує податківець.

Тих, хто порушуватиме і проводитимуть розрахунки більші за 50 тис. грн готівкою, каратимуть штрафом від 1700 до 3400 грн.

“Постраждає не покупець товару, а його продавець або суб’єкт господарювання, який провів такі розрахунки з фізособою. Відповідальність передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення (ст. 163-15). Для фізосіб-підприємців та посадових осіб підприємства штраф складе від 1700 до 3400 грн, повторне аналогічне порушення протягом року підвищує санкцію до 8500 – 17 000 грн”, – говорить Томашевська.

Читайте також:  Сюрприз до Різдва: Нацбанк заборонив українцям витрачати більше 50 тисяч готівкою

Джерело.

You cannot copy content of this page