fbpx

Сюрприз до Різдва: Нацбанк заборонив українцям витрачати більше 50 тисяч готівкою

Національний банк України вводить з 4 січня 2017 року зниження граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб із 150 тис. грн до 50 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що такий крок буде сприяти розвитку безготівкових розрахунків.

У Нацбанку пояснили, що відповідні норми містяться у постанові правління НБУ від 25.11.2016 № 407 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 6 червня 2013 № 210 “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.

Постановою передбачена гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн.

У прес-службі наголосили, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму понад 50 тис. грн шляхом безготівкового перерахування коштів.

“Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі. Водночас гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн” , – сказано у тексті.

Читайте також: Нацбанк встановив рекордний курс валют

У Нацбанку зазначили, що встановлення граничної суми не стосується щоденних покупок, що здійснюються населенням, оскільки мова йде тільки про великі покупки (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогого годинника, подорожей тощо).

“Встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. грн буде сприяти: забезпеченню стабільних надходжень готівки у банківській системі і прискорення її обігу; звуженню сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегмента”, – додали у Нацбанку.

У представленій прес-службою НБУ інфографіці роз’яснюються переваги прийнятого рішення.

Джерело.

You cannot copy content of this page