fbpx

Як дізнатися, що про вас запам’ятовує браузер

Кожну секунду браузер спостерігає за тим, чим ви займаєтеся у відкритому віконці. Ні, це не адреси сайтів, а поведінкова інформація, яка накопичується в фоновому режимі. Але як ж дізнатися ці дані?

Перший цифровий слід ви залишаєте після того, як натискаєте на іконку браузера: сеанс почався в такий-то час з такої-то точки планети. Це очевидно і нікого не дивує. Куди цікавіше, якщо ви запустили приватний режим і через пару хвилин залишили мишку в спокої. І такі відомості про вас теж збирають. Експериментальна сторінка Clickclickclick це підтвердить, пише Радіо 24

Перейдіть за посиланням, і ви побачите зелену кнопку в центрі екрана, повз яку пробігає потік незрозумілою інформації. Насправді це перші відомості про вашу браузерну активність.

Вам розкажуть про переміщення курсора аж до відстані в пікселях, про час простою, випадкові кліки, наведення мишки на об’єкти, зміну розміру вікна, параметри комп’ютера, операційної системи і все в такому ж дусі. Наводити повний перелік немає сенсу: дані оновлюються в міру того, як ви продовжуєте користуватися браузером.

Читайте також: YouTube придумав, як монетизувати онлайн-трансляції

Зверніть увагу на лічильник в правому верхньому куті. Проект виконаний на манер гри: чим більше дій, тим більше відсотків капає. Складно сказати, чим нагородять при досягненні 100%, адже намотати їх практично нереально. Перейдіть до досягнень, щоб переконатися в цьому самостійно.

Якщо пробігтися по статистиці Clickclickclick, стає зрозуміло, що браузер знає нас з такого ракурсу, про який ми взагалі не замислюємося.

Напевно, немає нічого жахливого в тому, щоб програма запам’ятовує, з якою швидкістю ми натискаємо мишкою, в якому порядку запусків улюблені сайти і де залишаємо курсор, поки читаємо. З іншого боку, ця інформація видасть будь-яку людини з потрохами, навіть якщо вона буде обережною, адже контролювати свої дії в інтернеті надто складно.

You cannot copy content of this page