fbpx
Дозвілля
Віталік любив Дарину, але останнім часом трохи її соромився. «Останнім часом» — це приблизно останній рік, із спільно прожитих 14 років. Справа була навіть не в її повноті, а в цілому — Дарина себе не на жарт занедбала в усьому: від зовнішності до одягу і зовсім не хотіла змінюватися. Віталік не звернув би на це увагу, якби ж не один випадок

Рік тому приїхали до них у гості старі друзі Вова з Ірою, які вже 9 років, як виїхали з села і певний час жили в місті, потім трохи за кордоном, а зараз приїхали на деякий час до батьків, просто щоб їх побачити. Село велике, майже містечко з п’ятиповерхівками, але у Віталіка з Дариною було свого півбудинку через паркан із сусідами з крихітною присадибною ділянкою, де замість городу Віталік зробив ігровий майданчик для сина, та й Дарина не любила порпатися в землі.

Коли Володимир та Ірина переступили поріг їхнього будинку, вони навіть трохи розгубилися: як можна зробити комплімент людям, які перетворилися на дві кульки.

— Ситно живете! — делікатно сказала їм Іра. — Дуже любите поїсти?

Було таке. Культ їжі був присутній в цій родині, та й Дарина добре готувала. Коли Іра з Вовою сіли за стіл, Віталік раптом помітив різкий контраст між жінками. Колись Ірка була сільською простачкою, а тепер на ній модна сукня, красива зачіска, макіяж і манікюр, вона дуже змінилася в кращий бік і роки її не взяли. А в Дарину колись був таємно закоханий Вова, але наполегливий Віталік відбив її: струнку і красиву. А тепер Володя намагається відвести очі від Дарини і з захопленням дивиться на свою дружину.

Так, Даринка стала зовсім іншою: недоглянуті нігті із залишками лаку, домашній халат і розтоптані капці. Зачіска ніяка — просто обрізане до плечей різного кольору волосся: там де відросло темного кольору і пофарбовані в попелясто-білий посічені кінчики. Дарина завжди збирає волосся в щурячий хвостик. Вона ніколи не робить макіяж — вважає, що для її роботи бухгалтера в маленькій конторі — це зайве.

Після того, як друзі пішли Віталік задумався. Він відчув себе винним у тому, що перестав помічати красу своєї дружини, забував дарувати подарунки і робити компліменти, а сам обзавівся обвислим животом.

Потрібно якось змінюватися, бо вони з Дарусею просто перетворилися в якусь сіру безформенну масу. Цими думками він поділився з дружиною.

— Що, на Ірку око поклав? — спитала Дарина. — Теж мені, закордонна краля! Скільки років разом живуть і навіть дітьми не обзавелися, проте на ганчір’я їм грошей не шкода. Нехай вона згадає, як сама селом ходила — волосся рідке, ніби хтось повищипував, худа як дошка і вії білі. А зараз це ж очевидно, що вона всю красу “зробила”.

— Однак вони у тебе свої і красиві, — Віталікові навіть стало шкода дружину: вона аж зблідла від ревнощів і образи. — Та Бог із ними, з цими Вовоми та Ірами, я пропоную щось у собі змінити. Наприклад, схуднути — це можна зробити разом: бігати і багато не їсти. Речі тобі якісь красиві купити, косметику там різну, може до перукаря сходи, чи що? Ти ж сама знаєш всі ці ваші жіночі секретики.

— Ще чого! — посміхнулася Дарина і лягла спати, чи просто зробила вигляд, що спить. Віталік був упевнений — зараз дружина ретельно обмірковує його слова.

Тільки ніяких змін не відбулося. Віталік з’їздив у місто і купив додому велотренажер, за що отримав на горіхи від дружини:

— Я ж хотіла собі хорошу хлібопічку купити, вже й пригледіла, а ти цей непотріб в дім притягнув! Що ж із нею робити? Білизну на ній сушити?

— Даринко, це ж хороший тренажер, він допоможе нам позбавитися зайвої ваги! Особисто я буду на ньому займатися! А ти ну хоча б побігай зі мною вранці! — запропонував Віталік.

— Ганьбитися перед народом? — обурилася Дарина. — Може буду зараз носитися, як ненормальна аж волосся назад, всім сусідам на радість.

З їжею теж була проблема — Дарина вирішила харчуватися так само, як і раніше, тому що вважала, що недоїдання псує її характер. А Віталік зменшив порції і за два місяці живіт трохи зменшився. Ну гаразд, він зрозумів, що всі спроби привернути увагу дружину до схуднення абсолютно марні, та він вже й звик до неї — кругленької. Але і повненькі виглядають привабливо лише у тому випадку, коли вони за собою доглядають.

Отримавши зарплатню чоловік вирішив повезти дружину на ринок — оновити її гардероб, пройтися по магазинах, де продається всіляка косметика і все, що жінкам потрібно. Віталік чекав в машині, тому що Дарина не дозволила йому піти з нею. В результаті були куплені джинси, кілька не модних і широких блузок, кросівки і домашній халат такого ж темного кольору, як і старий. А решта — речі для синочка, здоровенний шматок м’яса і ще дещо з харчів. Косметики не було.

— Дарино, я виділив тобі достатньо коштів для того, щоб ти привела в порядок свою зовнішність і була красивою, стильною жінкою! — обурився Віталік. — Я спокійно сидів у машині і тебе не квапив, чому ти нічого не купила?

— Ось вона — краса! — відповіла жінка, продемонструвавши величезний шматок м’яса. — Штук тридцять соковитих відбивних!

Вдома грянув грім: Віталік у розпачі дорікав дружині, що він змінюється заради неї, а вона не хоче. Але у Дарини був свій залізний аргумент:

— Я тебе 14 років влаштовувала такою і нічого? А зараз ти раптом вирішив мене розлюбити чи як? І все це після візиту Ірки? Зізнайся чесно — ти закохався в неї? Ну тоді котися звідси, ми й самі якось із сином проживемо!

Віталік звернувся до своєї сестри-модниці Олени. Єдине на що вона змогла вмовити Дарину — це на те, щоб пофарбувати волосся в інший колір. Жінці ідеально підійшов гранатовий, але коротко обрізати волосся вона не захотіла, адже хвостик — це просто і швидко. На будь-які спроби Олени зробити макіяж своїй невістці, та відповідала відмовою: мовляв, у неї алергія на будь-яку косметику та інше. Звідки вона може про це знати, якщо не фарбувалася дуже багато років? Звичайна відмазка. А як же гіпоалергенна косметика, про яку їй розповіла Олена? Чи вона не чула про таку? Все одно не підходить? Ну що ж — журбинка!

А нещодавно знову приїжджали Іра з Вова. Кілька разів вони дзвонили Віталікові з надією на те, що вони знову зустрінуться, але той відмовився. Він хоч і любив Дарину, але дуже соромився її розтоптаних капців, вицвілого халату, обламаних нігтів та інших недоліків, які краще не показувати людям. Невже Дарині все одно?

Фото ілюстративне.