fbpx
Технології
Вчені зробили сенсаційну заяву про інопланетну природу життя на Землі

Всі вуглецеві форми життя на Землі мають, по суті, інопланетне походження.

Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на Nature Geoscience.

Вуглець потрапив на поверхню Землі в результаті її зіткнення в далекому минулому з зародком планети розміром з Меркурій.

За сучасними уявленнями, Земля та інші планети Сонячної системи сформувалися в перші кілька сотень мільйонів років її життя всередині газопилової туманності, що оточувала новонароджене Сонце. На початку свого життя Земля являла собою розпечену кулю, на поверхні якої просто не могли існувати летючі елементи і речовини, в тому числі вода, вуглець і сполуки азоту.

“Ми показували в наших попередніх роботах, що якщо “рідний” вуглець землі не випарувався в космос в той час, коли планета була розплавленою, то тоді б він весь опинився всередині металевого ядра Землі, так як з’єднання і сплави заліза добре перемішуються з вуглецем” , – пояснює Радждіп Дасгупта з Райсовского університету (США).

Намагаючись зрозуміти, як Земля могла “придбати” свої поточні вуглецеві і сірчані багатства, автори статті згадали про популярну модель формування Місяця, що пояснює схожі дивацтва в його хімічному і ізотопному складі. Відповідно до неї, Місяць виник в результаті зіткнення прото-Землі з “зародком” Місяця, протопланетою Тейєю.

Читайте також: NASA ПОКАЗАЛО ВИБУХ НАДНОВОЇ ЗІРКИ(ВІДЕО)

Одним з результатів цього зіткнення було перемішування порід Тейї і прото-Землі і формування Місяця і нашої планети в їх теперішньому вигляді з відносно унікальними долями ізотопів різних металів і легких елементів. Керуючись цією ідеєю, Дасгупта перевірив, що станеться, якщо зіштовхнути Землю з мініатюрними аналогами Меркурія і Марса, чиї ядра містять в собі багато сірки і кремнію, створивши мініатюрні аналоги ядер планет в ранній Сонячній системі.

Як показали досліди з цими матеріалами, зіткнення досить великого “зародка” планети, схожої на Меркурій за своїм складом, призведе до того, що його важке залізно-кремнієве ядро в буквальному сенсі “потоне” і з’єднається з ядром Землі. В результаті цього ядро насититься кремнієм, який “виштовхне” легший вуглець в сторону мантії і кори, куди до того ж потрапить вуглець з верхніх шарів порід цього протопланетного тіла.

В результаті цього можна сказати, що весь поверхневий вуглець і сірка, які сьогодні складають основу життя на Землі, носять “інопланетне” походження.

Джерело.

Реклама