fbpx
Технології
Вчені створили “звукову флешку”

Дослідники з університету Сіднея розробили новий метод зберігання інформації. Технологія дозволяє перетворити дані, подані у вигляді оптичних сигналів, в акустичні коливання, іншими словами в звукові хвилі, повідомляє Dailytechinfo.

Технологія вже реалізована у вигляді експериментального чіпа, дозволить різко сповільнити потік цифрової інформації на чіпі, не втративши, при цьому, жодного біта. А це, в свою чергу, дозволить зберігати прийняту інформацію якийсь час для проведення процедур її обробки, пошуку і зворотного перетворення в оптичні сигнали для передачі її наступному одержувачу.

Висока швидкість передачі інформації іноді стає проблемою для комп’ютерів і комунікаційного обладнання, які просто не справляються з обробкою великого потоку даних. Саме тому в майбутніх фотонних комп’ютерах і в комунікаційному устаткуванні потрібно оптична пам’ять, здатна виступати в якості накопичувального буфера.

“Наша нова пам’ять, незважаючи на уповільнення швидкості руху інформації, що не звужує смугу пропускання вихідного оптичного сигналу” – розповідає Бірджу Стіллер, – “Це досягається за рахунок використання безлічі акустичних хвиль різної довжини для паралельного зберігання і відновлення інформації”.

Читайте також:  Інженери-біомедицини підключили людський мозок з інтернетом в режимі реального часу (відео)

В даний час в розпорядженні дослідників вже є дослідний зразок чіпа фотонно-акустичної пам’яті, який був виготовлений на замовлення фахівцями Центру лазерної фізики австралійського Національного університету. А подальші зусилля вчених будуть спрямовані на розробку супутніх технологій, які дозволять проводити обробку, поділ та інші маніпуляції з “уповільненими” даними, що зберігаються в чіпі пам’яті у вигляді акустичних коливань.

Джерело.