fbpx
Технології
Вчені навчилися виробляти спирт з повітря

Фізики із США створили особливі “наноголки” з графену і міді, які використовують енергію електричного струму для перетворення вуглекислого газу (СО2) в молекули етанолу – звичайного спирту, йдеться в статті, опублікованій в журналі ChemistrySelect.

“Ми фактично випадково виявили, що цей матеріал працює так, як він працює. Спочатку ми просто хотіли реалізувати перший крок у цій реакції, але в ході експериментів ми швидко зрозуміли, що каталізатор здійснював всю реакцію сам по собі, без втручання з нашого боку”, — заявив Адам Рондинон з Національної лабораторії Оак-Рідж (США).

В останні роки вчені активно намагаються знайти спосіб перетворення атмосферного СО2 у біопаливо та інші корисні речовини. До прикладу, у липні цього року фізики з Чикаго представили незвичайну сонячну батарею з наноматеріалів, яка безпосередньо використовує енергію світла для розщеплення молекул вуглекислоти і виробництва чадного газу і водню, з яких можна отримувати метан, етанол та інші види біопалива.

Рондинон і його колеги довели цей процес до логічного кінця, намагаючись знайти нові, більш ефективні способи розщеплення СО2 на чадний газ і кисень, не породжуючи при цьому інших побічних продуктів реакції, які даремні або навіть заважають отримання біопалива з вуглекислого газу.

Читайте також: Марія Яремчук в «бабусиному прикиді» катається на метро

Джерело.

facebook