fbpx

В СБУ попередили, що на Україну очікує масштабна хакерська атака

У Службі безпеки України повідомили, що цілями нової хвилі кібератаки визначені великі державні та приватні компанії. Основна мета – порушити штатне функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні.

Служба безпеки України (СБУ) попереджає про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури і приватні компанії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства, пише видання “Гордон”.

“За інформацією спецслужби, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії. Основна мета – порушити штатний функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні”, – йдеться в повідомленні.

В СБУ відзначили, що отримані дані свідчать – атака може бути здійснена з використанням оновлень, в тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним кібератаці, здійсненої в червні цього року.

“Для запобігання несанкціонованого блокування інформаційних систем необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: оновити сигнатури антивірусного програмного забезпечення на серверах і робочих станціях; здійснити резервування інформації, що обробляється на комп’ютерному обладнанні; забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, в тому числі OS Windows всіх без винятку версій”, – попереджають в СБУ.

Читайте також: Сила facebook: безхатьку, який 30 років жив на вулиці небайдужі винайняли житло(відео)

В Україні 27 червня була зафіксована масштабна кібератака, “вірус-вимагач” паралізував роботу комп’ютерних мереж в банках, ЗМІ, торгових організаціях, поштових службах, державних установах. Назва вірусу, шифрувального файлу на жорсткому диску всіх комп’ютерів в зараженій мережі, – Petya.A.

За даними заступника голови Адміністрації Президента Дмитра Шимківа, вірус вразив до 10% комп’ютерів в Україні, половина пошкоджених машин вийшла з ладу безповоротно.

Компанія Microsoft повідомила, що є інформація про зараження ще в 64 інших країнах, в тому числі Poсії та США.

У кіберполіції України заявили, що атака почалася через оновлень програми електронного документообігу M.E.Doc.

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб PФ до атаки вірусу Petya.A.
4 липня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що в Україні запобігли повторну кібератаку.

You cannot copy content of this page