fbpx

Український плавець Богодайко здобув перше золото на Паралімпіаді

Український плавець Євгеній Богодайко здобув перше золото на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро в Бразилії.

Про це повідомляє Національний паралімпійський комітет України.

«Україно, поки ти ще спиш, тут наші паралімпійці показують достойний український результат! Тільки-но ми вибороли золото для України – на дистанції 100 м на спині чемпіоном став Євгеній Богодайко» – повідомили в паралімпійському комітеті.

Найвищу нагороду Богодайко здобув на дистанції 100 метрів на спині брасом з результатом 1 хвилина 10,55 секунд.

«Він – багаторазовий чемпіон та призер багатьох чемпіонатів світу, Європи, він багаторазовий чемпіон та срібний призер Паралімпіади в Лондоні (2 золота та 2 срібла). Ми мали на нього, безумовно, великі сподівання і маємо. Як і на всіх інших спортсменів», – повідомила Громадському керівник прес-служби Національного паралімпійського комітету України Наталія Гарач.

Відомо, що Богодайко займається у секції плавання Полтавського обласного центру «Інваспорт».

За словами Гарач, на сьогодні українська збірна (в Бразилії все ще 8 вересня) закінчила змагання.

«Зараз підводимо підсумки», – додала вона.

За загальним медальним заліком Україна станом на 3 годину 43 хвилини дев’ятого вересня лишається на четвертому місці. Попереду: Нідерланди, Великобританія та Китай. Якщо рахувати за «золотом», то завдяки медалі Богодайка українська збірна піднялася з 21-го місця на дев’яте.

Нагадаємо, український пловець Денис Дубров виборов перше «срібло» для української паралімпійської збірної. Нагороду він отримав на дистанції 100 метрів брасом.

Перший день змагань став обливо врожайним для збірної України на «бронзу». За сьогодні таку медаль отримали сім українських спортсменів: плавчиня Ольга Свідерська, Роман Данилюк у штовханні ядра, Руслан Катишев у стрибках в довжину, дзюдоїсти Юлія Галінська та Давид Хорива, плавці Ярослав Семененко та Оксана Хруль.