fbpx

“Україна повинна відповісти”: Жадан емоційно підтримав Зозулю

Відомий український письменник Сергій Жадан прокоментував скандал навколо форварда збірної України з футболу Романа Зозулі, якого в Іспанії звинуватили у “нацизмі” через футболку із тризубом.

“Мені страшенно прикро через ситуацію, яка зараз відбувається із Романом Зозулею. По-перше, це хороший футболіст. По-друге, це людина, яка для багатьох із нас може слугувати зразком. Маючи можливість виїхати з країни і забути про всі проблеми, Зозуля не забуває, а навпаки – намагається підтримати наші збройні сили і свою країну. А ще постійно нагадує іншим своїм колегам, що в Україні йде війна, Україна в стані окупації. Що існує загроза втрати Незалежності. І що робити вигляд, мовляв, це нас не стосується, “футбол поза політикою” – це, щонайменше, нечесно стосовно тих вболівальників, які приходять на трибуни”, – заявив він у розмові з кореспондентом “Футбол 24”.

Письменник відзначив, що на скандал повинні були відреагувати функціонери ФФУ та дипломати МЗС, аби підтримати футболіста та захистити честь країни. “Якщо це справді Федерація футболу України, а не закритий клуб мільйонерів, то вони б мали захищати гравця збірної і одного з найкращих футболістів України, у провину якому ставлять якісь абсолютно безглузді звинувачення в нацизмі. Називати нацизмом підтримку збройних сил своєї країни, які воюють проти окупантів – це абсурд і маразм. Мені здається, що наше посольство в Іспанії, МЗС і ФФУ мали б максимально підтримати Романа і заступитися за нього. Повз такі речі не можна проходити, їх не можна ігнорувати. Звинувачення в нацизмі – це не просто якась неадекватність”, – каже Жадан.

За його словами, Україна повинна рішуче відповісти на скандальні звинувачення. Нагадаємо, що 31 січня Зозуля перейшов до іспанського клубу “Райо Вальєкано”, проте місцеві ультрас закликали футболіста збірної України забиратися, обізвавши його нацистом за футболку з гербом України. До речі, Зозуля тріумфально повернувся в “Бетіс”, отримавши зворушливу підтримку від фанатів.

Читайте також: Зачепили не мене, а мою країну. Більше я туди — ні ногою: Зозуля прокоментував скандал з ультрас іспанського клубу

Джерело.

You cannot copy content of this page