fbpx

Україна посіла друге місце на Паралімпійських іграх в Пекіні

Збірна України встановила два рекорди — здобула найбільшу кількість медалей за всю історію виступів — 29, та найбільшу кількість золотих медалей — 11.

Українські спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10 срібних, 8 бронзових і у підсумку посіли друге місце у загальнокомандному заліку та за загальною кількістю здобутих нагород, передає Укрінформ.

Збірну України у двох видах спорту (біатлоні та лижних гонках) представляли 29 спортсменів: 20 паралімпійців (13 – з ураженням опорно-рухового апарату, 7 – з ураженням зору) та 9 спортсменів-лідерів (гайдів).

Чемпіони та призери ігор:

Оксана Шишкова – 3 «золота», 2 «срібла»

Григорій Вовчинський – 2 «золота», 1 «срібло», 2 «бронзи»

Віталій Лук’яненко – 2 «золота», 1 «срібло»

Людмила Ляшенко – 1 «золото», 1 «срібло», 1 «бронза»

Олександра Кононова – 1 «золото», 1 «срібло»

Олександр Казік – 1 «золото», 1 «срібло»

Анатолій Ковалевский – 1 «золото», 1 «срібло»

Дмитро Суярко – 1 «золото», 3 «бронзи»

Ірина Буй – 1 «золото», 1 «бронза»

Василь Кравчук – 1 «золото»

Тарас Радь – 2 «срібла», 1 «бронза».

Збірна України показала найкращий результат на зимових Паралімпіадах, починаючи з 1998 року. На рахунку «синьо-жовтих» за сім «білих» Ігор вже 141 нагорода: 38 золотих, 51 срібна та 52 бронзові.