fbpx
Політика
У Києві відбувається церемонія поховання журналіста Георгія Гонгадзе (фото)

В Києві на Подолі відбувається церемонія поховання вбитого у 2000 році українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Катафалк з труною, покритий прапорами України і Грузії, покинув територію моргу в супроводі двох автомобілів поліції, мікроавтобуса і декількох автомобілів з супроводжуючими.

Кортеж пройшов центральними вулицями Києва до церкви Миколи Чудотворця Набережного.

За словами адвоката дружини загиблого журналіста, під час похоронної церемонії не передбачено «жодних виступів політиків або інших світських осіб», а в церкві, буде заборонена фото і відео зйомка».

Зазначимо, що усі 16 років тіло Георгія зберігалося у центральному морзі Києва.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того самого року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайшли останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Проте тіло досі не поховане, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовилася визнати, що знайдені останки належать її синові.

29 січня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув’язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. При цьому, замовники вбивства Гонгадзе досі не знайдені й не покарані.

Раніше Порошенко передав вдові Георгія Гонгадзе зірку Героя.

Джерело