fbpx

У Києві стає популярним “золотий” вид шахрайства (відео)

У Києві шахраї, граючи роль потрапивших в біду багатих людей, виманюють у водіїв гроші в обмін на фальшиве золото.

З спробою такого розводу зіткнулися і кореспонденти “Обозрєватєля”.

Зустріч з одним з таких аферистів сталася в середу, 31 серпня, близько 19:00 на Старообухівській трасі, поруч з елітним селищем Конча-Заспа. На узбіччі з включеними вогнями аварійної зупинки стояв БМВ-7 приблизно 2008 року випуску з іноземними номерами.

По узбіччю бігав чоловік і активно намагався зупинити який-небудь з проїжджаючих повз автомобілів. Кореспонденти вирішили дізнатися, яка допомога потрібна водієві і припаркували своє авто на узбіччі. Невідомий радісно підбіг до машині. Це був високий смаглявий чоловік, швидше за все уродженець Азії, одягнений в білу сорочку, чорні штани, з великим золотим ланцюжком на шиї і дорогими, великими золотими печатками на пальцях. Від незнайомця пахло дорогим одеколоном.

Читайте також: Як у Львові прикордонники знущались над тернополянкою з 3-річною дитиною

Поганою англійською чоловік почав швидко говорити, що йому потрібна допомога, ставав на коліна, дякував Аллаху, що той послав йому таку добру і порядну людину. З розмови вдалося зрозуміти, що у бідолахи зламався автомобіль, в салоні сидить дружина і дитина, у нього немає при собі готівки, а з банківською карткою якісь проблеми.

“Долар – ноу. Я – мусульманин. Кар – блокинг!” – Торочив іноземець.

Потім чоловік почав просити грошей, спершу на ремонт автомобіля, а потім ще на бензин до Донецька, потім до Дніпра, в загальній сумі 1000 доларів. Натомість водій BMW пропонував в заставу своє золото: персні, печатки, золотий ланцюжок з хрестом. Ці прикраси він зняв з себе і кинув на сидіння нашого автомобіля разом з візиткою. На ній було по-англійськи написано “Mohamed Hasan”, а нижче – “директор, імпорт, експорт” і намальований автомобіль.

Чоловік настирно просив гроші, обіцяв повернути на наступний день на 500 доларів більше. Поступово іноземець став переходити на російську:

“Мені потрібні гроші, будь ласка. У мене зламалась машина. Принесу тобі гроші!”- при цьому незнайомець твердив, що він серйозна людина, що він – патрон.

Грошей чоловікові не дали, не було довіри до його слів. Запропонували викликати таксі або відвезти його в ломбард, де він зміг би закласти своє золото. Однак “Хасан” цей варіант не прийняв і продовжував вимагати готівку під заставу золота.

Все це виглядало підозрілим. Кореспондент включили камеру мобільного телефону, щоб записати розмову. Коли незнайомець це побачив, тон його розмова змінилася, стала жорсткішою. Чоловік заявив, що він не бандит і зі словами “Спасибі, командир” забрав свої коштовності, сів у “зламаний” автомобіль і швидко поїхав.

Після цього стало зрозуміло, що це був шахрай, який швидше за все намагався продати фальшиві ювелірні вироби.

Варто визнати, що недовіри аферист з початку не викликав: пристойно одягнений чоловік, дорогий автомобіль, на вигляд – іноземець. До того ж незнайомець відразу кинув в салон нашого авто прикраси, на вигляд схожі на натуральне золото (можливо хотів викликати почуття жадібності). Його вага становила ні менше 300 грам, в сумі це було б близько 180-200 тисяч гривень.

Про продавця золота на BMW ми повідомили в поліцію, назвавши правоохоронцям також номер транспортного засобу, на якому поїхав передбачуваний аферист.

Столичні оперативники розповіли кореспондентам “Обозрєватєля”, що “розвод” з золотом далеко не новий. Виробництво прикрас, що зовні не відрізняються від справжніх, криміналом поставлено на потік і багато громадян потрапляють на цю аферу.

Щоб визначити, хто перед вами: аферист чи людина, що потрапила в біду, потрібно запропонувати свою допомогу (у випадку з водієм BMW – викликати таксі або довезти до ломбарду). “Шахрай тут же втратить до вас інтерес, адже йому потрібна не допомога, а потрібні гроші”, – розповіли оперативники.

Читайте також: Прикарпатка розповіла про новий вид шахрайства (фото)

Джерело.

You cannot copy content of this page