fbpx
Авто
“Тихі” авто зобов’язали видавати звукові сигнали

Національне управління з безпеки зобов’язало обладнати електромобілі спеціальними пристроями, щоб їхню присутність могли чути незрячі.

Електромобілі та гібридні автомобілі, які їдуть на малій швидкості, майже не видають звуків. Через це можуть виникати випадкові наїзди на людей, які не почули наближення машини.

Щорічно в США через наїзд тихих автомобілів різні травми отримують в середньому 2,4 тисячі пішоходів, пише Nplus1.

Відповідно до нового стандарту, звуковим сигналом мають бути оснащені всі електромобілі і гібридні автомобілі повною масою до 4,5 тонни (без урахування маси пасажирів і вантажу). Звуковий сигнал повинен включатися в разі, якщо такий транспортний засіб здає назад або їде вперед на швидкості менше 30 кілометрів на годину.

На думку NHTSA, на швидкостях вище 30 кілометрів на годину звуковий сигнал, який дає сліпим пішоходам інформацію про наявність поблизу тихого автомобіля, не потрібен. Річ у тім, що електромобіль, який швидко їде, і без спеціального сигналу видає досить шуму, щоб бути поміченим. Мова йде про шум шин і аеродинамічний шум. Видаваний таким тихим автомобілем звук повинен знаходитися в межах 315-5000 герц. При цьому звук повинен бути таким, щоб сліпий пішохід міг по ньому визначити не тільки наближення електромобіля, але і те, які маневри він здійснює: гальмує, їде рівномірно або прискорюється, повертає.

Читайте також: ЗАЗ ПЛАНУЄ ВИПУСТИТИ СВІЙ “ДЖИП”

Джерело.