fbpx

Три таємниці Фатіми: двох дівчаток, яким з’явилася Діва Марія, зарахували до числа святих

Папа Римський Франциск канонізував двох дітей-пастухів, яким 13 травня 100 років тому явилася Діва Марія. “Ми зараховуємо блаженних Жасінту і Франциско Марто до лику святих”, проголосив понтифік під гучні оплески присутніх

13 травня 1917 року, як стверджує римо-католицька церква, поблизу португальського міста Фатіма трьом дітям-пастухам явилася Богородиця. Вона нібито розповіла їм про майбутні події XX століття. Процедура канонізації третьої дитини – Люсії – триває.  Паломники з’їхалися до Фатіми з різних країн, зокрема і з Китаю, Венесуели та Східного Тимору. Понтифік також зустрівся з прем’єр-міністром Португалії Антоніо Коста напередодні церемонії. Заклик до гармонії, за матеріалами Експрес

В каплиці, побудованій, як вважається, на місці явлення Діви Марії, понтифік говорив про необхідність гармонії між усіма людьми і застерігав від воїн, які “розривають світ на частини”. Римо-католицька церква стверджує, що Богородиця, яка з’явилася дітям-пастухам – Франциско і Жасінті, а також їхній сестрі Люсії, розповіла їм про майбутню революції в Росії, про закінчення Першої світової війни, про Другу світову війну, а також про замах на Папу.

Франциско і Жасінта померли 1918 року під час епідемії іспанки, яка вразила тодішню Європу. Обряд зарахування Франциско і Жасінти до лику блаженних (беатифікація), який передує канонізації, відбувся 2000 року за Папи Івана Павла II. Беатифікація Люсії Сантос, яка записала так звані “три таємниці Фатіми”, почалася після її смерті у 2005 році і поки що не завершилася.

Три таємниці Фатіми

Ці пророцтва записала Люсія через багато років після того, як їй і її кузенам явилася Діва Марія. Лусія провела решту свого життя в монастирі в Коїмбрі. Навколо цих пророцтв й дотепер існує чимало пересудів і суперечок.

Перші дві таємниці були розкриті нею у 1942 році.

Перша з них описує жахливе видіння пекла, море вогню, демонів і людських душ; Друга таємниця тлумачиться як передбачення того, що Перша світова війна незабаром скінчиться, а Друга світова війна почнеться за часів правління Папи Пія XI; Богородиця закликала тоді до “навернення Росії”, сказавши: “Якщо мої прохання почують, Росія звернеться до Бога і настане мир. Якщо ж ні, то Росія поширить свої помилки на весь світ, спричинюючи війни і переслідування церкви”;

Запис третьої таємниці Лусія запакувала в конверт, який було передано до Ватикану у 1957 році і відкрито лише у 2000 році; У ній йдеться про ангела, який вимагає каяття, а також Папу та інших священнослужителів, які підіймаються на гору, щоби загинути від куль і стріл солдатів; Деякі вважають, що повну версію третього пророцтва не довели широкому загалу, і колись Ватикан заявляв, що, можливо, ця таємниця назавжди залишиться закритою. Католицька Церква офіційно визнала події у Фатімі як диво й одкровення. Їхня мета – сприяти повноцінному життю згідно з вченням Христа.

Папа Іаан Павло II, поранений турецьким екстремістом 13 травня 1981 року, вважав, що вижив тоді лише завдяки чудодійному втручанню Діви Марії, і що в третій таємниці Фатіми йшлося про замах саме на нього.

Папа подарував вийняту з його тіла кулю місту Фатіма. Її було вмонтовано в корону, що увінчує статую Богоматері, встановлену в цьому місті.

Читайте такожМоє Непорочне Серце затріумфує: історія життя Гіацинти

You cannot copy content of this page