fbpx

Трішки фактів, які розкажуть більше про День Святого Валентина

День Валентина, який святкують 14 лютого, – це не лише милі червоні листівки у формі сердечок. Пропонуємо вам підбірку фактів, які розкажуть більше про цю дату, пише 24 канал.

1. За легендою, священик Валентин жив ще в часи войовничого імператора Клавдія II Готського, який вважав, що солдати не повинні мати сім’ї. Валентин не звертав уваги на цей указ і продовжував вінчати всіх охочих. За це його арештували, а згодом і стpaтили 14 лютого.

2. Проте римо-католицька церква вважає, що Святий Валентин – це покровитель не закоханих, а пcиxiчнохвopих. Тому німці цього дня прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

3. У Саудівській Аравії святкування Дня закоханих заборонене, оскільки це, на думку влади, пропагує ceкcyaльну poзбeщeність.

4. Мощі святого Валентина є в Самборі на Львівщині. Їхня автентичність підтверджена Папою Римським 1759 року. Але невідомо, чи це той самий Валентин-покровитель закоханих.

5. Також існує легенда, що Валентин, перебуваючи у в’язниці, познайомився з дочкою наглядача Джулією. Перед своєю стpaтою, священик вилікував дівчину від слiпоти і написав дівчині перше послання-валентинку.

6. За кількістю продажів, валентинки займають друге місце після різдвяних листівок. Варто відзначити, що листівки для другої половинки купують здебільшого жінки. Проте більша частина валентинок, які отримують люди, є анонімними або просто оригінально підписаними.

Читайте також: Чудові привітання до дня Валентина українською мовою

7. Як відомо, не існує єдиного символа до Дня Валенитина. Їх є декілька: серце, купідон, два голуби, червоні троянди.

8. Чарівний юнак Купідон, якого ми звикли бачити з крилами та стрілами з луком в руках, походить зі стародавнього Риму та є сином богині кохання Венери.

9. Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій одруження.

10. Якщо говорити про окремі традиції святкування цього дня в інших країнах, то в Голландії, до прикладу, вважається хорошою манерою робити коханому чоловіку пропозицію руки та серця. Якщо обранець дівчині відмовляє, то він повинен подарувати їй взамін шовкову сукню.

В Канаді теж є така традиція, проте тут за відмови своїй дівчині, чоловіку можуть виписати штраф або ж посадити за грати.

В Ямайці в цей день проходять “гoлі” весілля, де наречені одягають на себе лише обручки. У Фінляндії цей день називають Днем друга. А в Англії подарунки дарують не лише своїм половинкам, а й домашнім улюбленцям.

You cannot copy content of this page