fbpx
Технології
Стало відомо про ймовірну національність творців вірусу WannaCry

Спочатку текст повідомлення, який з’являвся на екранах заражених комп’ютерів, був написаний на китайській, потім він був перекладений на англійську. Експерти, які працюють у сфері кібербезпеки у компанії Flashpoint, дійшли до висновку, що творцями вірусу WannaCry, який заразив комп’ютери в 150 країнах, були жителі півдня Китаю, Гонконгу, Тайваню та Сінгапуру. Про це повідомляється на сайті організації, – пише “Дождь”.

Хакери — це, ймовірно, носії південного діалекту китайської мови, відзначають автори дослідження. За їх даними, спочатку текст повідомлення, який з’являвся на екранах заражених комп’ютерів, був написаний на китайській, потім перекладений людиною на англійську. З англійської на інші мови його перекладали з використанням Google Translate.

До такого висновку прийшли експерти, зокрема, через присутність в повідомленні поширених у південних регіонах термінів.

Читайте також:  Як убезпечити себе від вірусу WannaCry, що заразив комп’ютери по всьому світу

Нагадаємо, що нещодавно програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп’ютерів. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають “викуп” – від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоїнах.

Джерело.