fbpx
Події
Соратниця Гонтаревої лобіювала скасування санкцій для “Банку Москви”

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова лобіювала скасування санкцій РНБО для “БМ Банку”, дочірньої структури російського “Банку Москви”, і покривала передавання в МВФ недостовірних даних про ситуацію в українській банківській системі. Про це свідчать аудіозаписи телефонних розмов Рожкової, опубліковані vlasti.net.

“З переговорів Рожкової явно випливає, що вона знає про операції перетворення безготівкових в “Фідобанк”, лобіює скасування санкцій для “БМ Банку” (належить російському держбанку ВТБ, заступник голови якого Соловйов був партнером Гонтаревої в ICU), намагається заощадити виплату за відсотками за стабілізаційний кредит Platinum Bank, санкціонує підготовку фальсифікованої інформації для МВФ і вручну управляє “незалежною” асоціацією банків України”, – пише видання.

Зокрема, в одному із записів “права рука Гонтаревої” по телефону дає вказівку зв’язатися з власником “Фідобанку” Олександром Адарічем з приводу переведення в готівку грошей.

Інший запис демонструє розмову Рожкової з радником глави правління Platinum Bank Дмитром Зінковим, на якій вони обурюються рішенням НБУ, що зобов’язує фінустанову платити відсотки за стабілізаційним кредитом.

“Обговорюють, як за допомогою махінацій завищити оцінення заставного майна акціонерів Platinum Bank, яке нададуть як заставу під стабілізаційний кредит НБУ”, – зазначає видання.

На одній з аудіозаписів заступник Гонтаревої дзвонить керівнику департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігорю Березі з вимогою прискорити вирішення питання про зняття санкцій з “БМ Банку”, який належить російському державному банку ВТБ.

Катерина Рожкова також обговорює з директором департаменту банківського нагляду НБУ Наталією Дегтярьовою, як призначити Романа Шпека главою Незалежної банківської асоціації України (НАБУ).

“Рожкова обіцяє домовитися через заступника міністра фінансів Оксану Маркарову. Обговорюють, хто кому буде дзвонити, щоб проголосували за Шпека на чолі НАБУ”, – додає видання.

Раніше vlasti.net опублікували першу частину записів телефонних розмов Катерини Рожкової із керівництвом Platinum Bank. Заступник голови НБУ визнала автентичність записів, закликавши правоохоронців з’ясувати, хто прослуховує її телефон.

На думку експертів, Рожкова зберігає посаду завдяки заступництву глави Нацбанку Валерії Гонтаревої, яка знає про всі операції своєї підопічної. В одній із розшифровок розмов Рожкової з власниками Platinum Bank йдеться про необхідність передавання якоїсь подяки не лише самої Рожкової, але й Гонтаревої.

Читайте також: Заступник голови НБУ виявилася причетною до розкрадання понад 2 мільярди грн

Джерело.