fbpx

Сьогодні день святої Тетяни: головні традиції та заборони цього дня

Тетянин день – свято, яке походить від вшанування римської мyчениці Тетяни, зарахованої церквою до лику святих. Її зaмyчили за вірність християнству у ІІІ столітті. Вважається покровителькою всіх жінок і студентів. День називають ще Тетяна Водохресна, Бабин кут, День студентства, пише Gazeta.ua

Якщо в цей день світанок сонячний – буде рання весна і швидкий приліт птахів. За вікном снігопад – літо буде дощовим.

Якщо морозно і сонячно – урожай буде багатим. Теплий південний вітер і завірюха обіцяють поганий урожай.

У цей день жінки виявлялося особливу повагу до Бабиного кута – це місце у печі, де стояло все домашнє начиння. Саме там господині проводили більшу частину свого часу.

Щоб відігнати морози і прискорити прихід весни господині пекли коровай або хлібину в формі Сонця. Ще теплим відламували по шматку і роздавали кожному члену сім’ї. Ті, отримували тепло, світло, силу і здоров’я від весняного сонечка.

Раніше в Тетянин день дівчата ходили на річку вибивати пил із доріжок. В сучасному світі ця традиція дещо трансформувалась – досить зробити генеральне прибирання.

У Тетянин день “вабили” женихів. В цей день біля входу стелили коврик. Хто із хлопців витре об нього ноги, буде частим гостем у будинку.

Читайте також: День святої Тетяни: історія і прикмети свята, молитва до великомyчениці

Вважається, що 25 січня – сприятливий день для загадування бажань. Раніше піднімалися на найвищу гору, ставали до сонця обличчям і загадували бажання. Ще можна описати своє бажання на аркуші паперу, скласти його в банку, насипати пшеницю та інші крупи, залишивши до здійснення. Як тільки збудеться, можна розкривати баночку і діставати бажання.

Студенти традиційно закликають Шару: потрібно вийти на балкон або відкрити вікно і голосно закричати “Шара прийди”. Якщо у відповідь хтось крикне “вже в дорозі”, то навчальний рік буде легким.

Тетянам дарують подарунки. Вважається, що їм приносять удачу речі багряного, червоного, коричневого і жовтого кольорів. Саме таких тонів дарують гаманець, сумку, шарф або якусь прикрасу. Дзеркало, прикрасу з перлів або годинник дарувати Тетяні не варто.

Тетянин день має свої заборони:

– Ні в якому разі не можна сваритися і з’ясовувати відносини, особливо в сімейному колі.

– Не можна перебувати в неприбраному будинку.

– Ні в якому разі не можна відмовляти в допомозі тому, хто її попросить.

Привітання

У Тетянин день тобі бажаю
Сміху, щастя і добра,
Щоб здоровою була.

Хочу удачі побажати,
Свою любов оберігати,
Щоб щастя в серці поселилось,
І все хороше враз здійснилось.

You cannot copy content of this page