fbpx

Сьогодні День ангела Іллі: значення імені та привітання

День пам’яті пророка Іллі припадає на 2 серпня. Він вважається покровителем дощів і блискавок, а також воїнів.

Крім 2 серпня, Іллі святкують свої іменини, наприклад, 11 жовтня, 1, 21 і 27 січня, 30 серпня.

Значення імені Ілля. Ім’я походить від давньоєврейського Еліяху, що перекладається як «мій Бог – Ягве». Ще одне значення імені Ілля – «фортеця Господня» або просто «віруючий». Походить від імен Іл, Мулу, Ілум, Ілім, Елім – сильний, могутній, Бог.

Варто зазначити, що перша згадка імені у письмових джерелах зустрічається в Старому Завіті, в розповіді про Іллю-пророка.

Позитивні риси людей з ім’ям Ілля: господарський, з дитинства допомагає батькам; володіє гострим розумом; стриманий; ввічливий; швидко «схоплює» будь-яку інформацію; готовий допомогти в скрутній ситуації; любить дітей.

Негативні риси: не особливо розбірливий у виборі друзів; легко піддається поганому впливу; запальний у суперечці. Людям з ім’ям Ілля радять обирати професію лікаря, вчителя, слідчого або слюсаря.

Вважається, що чоловіки-Іллі дуже часто обіймають найвищі посади. Ім’я підійде Овнам, Близнюкам, Дівам, Скорпіонам і Рибам.

Значення імені Ілля залежить від часу народження: народжені навесні дуже емоційні, восени – панічно боїться помилитися в обраниці.

Сумісність з жіночими іменами. Вдалий шлюб в Іллі буде з Вірою, Анною, Софією і Наталею. Радять не зав’язувати стосунки з Ангеліною, Тетяною, Маргаритою, Христиною, Валерією, Веронікою та Жанною.

Привітання з днем ангела

З іменинами вітаю Вас, Ілля!

Допомагає у всьому Вам сама нехай Земля!

І бажаю я Вам життя лише в щасті прожити,

Щоб віри, надії не урвалася нитка!

***

Пророк Ілля всю нечисть з неба проганяє,
І жар вогню він в них кидає,
Блискавка з величезною силою виблискує,
Всіх бісів, демонів вражає.

Сьогодні Ільїн день, вітаємо,
В здоров’ї жити довгі роки бажаємо,
Щоб будинок завжди був повною чашею,
Щоб все відмінно було в житті вашому!

***

Знак нам з неба, Господь послав… Через Іллю Пророка передав.
Щоб ми не розслаблялися і тепліше одягалися.
Попереду, адже холоди, замерзати буде вода.

Нам Ілля, знак подавав, що осінь він уже покликав.
Так що, літо пора проводжати і осінь треба зустрічати.
З днем Пророка Іллі вітаю і осені яскравої бажаю.

Читайте також: 2 серпня – пам’ять святого пророка Іллі: традиції, прикмети, що категорично не можна робити

Молитва святому Іллі. 

О, прехвальний і пречудний пророче Божий Іллє, що засяяв на землі рівноангельським житієм твоїм, полум’яною ревністю по Господу Богові Вседержителеві, ще ж знаменнями і чудесами преславними, також по великому благоволінню до тебе Божому ти був узятий на вогненій колісниці з тiлом твоїм на небо, сподобився розмовляти зі Спасителем світу, Який преобразився на Фаворі, і нині в райських оселях безперестанно перебуваєш і стоїш перед престолом Небесного Царя! Почуй нас, грішних і недостойних, що стоїмо перед святою твоєю іконою і щиро звертаємося до твого заступництва.

Моли за нас Чоловіколюбного Бога, щоб подав нам дух покаяння і сокрушення за гріхи наші, і всесильною Своєю благодаттю нехай допоможе нам залишити путі нечестя, мати ж успіх у всякій добрій справі, нехай укріпить нас у боротьбі з пристрастями і поxотями нашими, нехай вселить у сеpця наші дух смирення і лагідності, дух братолюбства і незлобливості, дух терпіння і цнoтливості, дух ревнощів до слави Божої і щоб про спасіння своє і ближніх добре піклувалися.

Знищ молитвами твоїми, пророче, злі звичаї світу, найперше ж тлінний дух віку цього, що розтліває християнський рід неповагою до Божественної православної віри, до уставу Святої Церкви і до заповідей Господніх, неповагою до батьків і влади і кидає людей у безодню нечестя, poзбeщення і пoгибeлі. Відверни від нас, пречудний пророче, заступництвом твоїм праведний гнів Божий і позбав усі міста і села України нашої бездощів’я і гoлоду, стpaшних бур і землетрусів, cмepтоносних моровиць і хвоpоб, нашестя ворогів і міжусобної боротьби. Укріпи твоїми молитвами, преславний, владу нашу, яка у великому і важкому подвигу трудиться, сприяй їй у всіх благих діяннях і в починаннях по впровадженню миру і правди в країні нашій.

Допомагай христолюбивому воїнству в боротьбі з ворогами нашими. Виблагай, пророче Божий, від Господа пастирям нашим ревнощі по Богу, сердечне піклування про спасіння пастви, мудрість у навчанні й управлінні, благочестя і міцність у спокусах, суддям виблагай непідкупність і безкорисливість, правоту і співчуття до скривджених, всім, хто начальствує, піклування про підлеглих, милість і правосуддя, підлеглим же покірність і слухняність. Щоб так у світлі і благочесті поживши в цьому віці, сподобилися причастя вічних благ у Царстві Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, Йому ж належить честь і поклоніння з Безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом навіки-віків. Амінь.

You cannot copy content of this page