fbpx

Що буде з курсом долара найближчим часом: прогнози експертів

Економічних причин для девальвації гривні немає вже майже рік, вважає економіст Андрій Новак

Станом на сьогодні курс долара практично не змінився порівняно зі значеннями минулого тижня і становить 24,89 грн/дол. На думку економічних експертів, найближчим часом така ситуація збережеться.

“Найближчим часом навряд чи можна очікувати якихось кардинальних змін. Тобто зараз видно певне “консервування” ситуації. Її можна розглядати і з позитивних, і з негативних сторін”, – розповів Сегодня.ua директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Позитивна сторона подібного “консервування” полягає в тому, що в найближчі пару місяців не передбачається погіршення економічної ситуації, навіть навпаки, вона може покращитися, особливо з огляду на сприятливі погодні умови для майбутнього врожаю, зазначає Юрчишин. Негативна сторона цього – те, що сьогодні не можна говорити про активізацію реформування, тобто чинники зміцнення гривні відсутні, вважає експерт.

“Таке коливання навколо нинішнього значення триватиме навіть не протягом 7-10 днів, а, я думаю, десь до першої половини серпня”, – вважає Юрчишин.

Так, до кінця червня курс долара може зберегтися в діапазоні 24,7 – 26 грн, і буде тяжіти до нижньої частини діапазону 24,8 – 25,2 грн/дол, вважає провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub Андрій Шевчишин.

Втім, на думку голови Комітету економістів України Андрія Новака, на сьогодні спрогнозувати курс гривні не можна в силу відсутності курсової стратегії НБУ і уряду.

“Тому ми не можемо вгадати, чи буде якось НБУ реагувати на події на валютному ринку або не буде, і якщо буде – то як, – заявив Новак, – У той же час в Україні вже майже рік немає ніяких економічних причин для девальвації гривні”.

Читайте також: Мінімальну пенсію підвищили: названі суми

За словами експерта, в Україні вже майже рік є позитивними три основні чинники, які формують курс – експортно-імпортний баланс, платіжний баланс, який досягнутий завдяки зовнішньої фінансової допомоги Україні, а також реструктуризований і частково списаний держборг.

При цьому на сьогодні основним ризиком валютної ринку виступає референдум в Великобританії щодо членства в ЄС 23 червня, вважає Андрій Шевчишин.

“У разі Brexit (вихід Великобританії з союзу) хвиля турбулентності накриє світові фінансові ринки і призведе до стрибка вартості долара США, азіатських валют, а також обвалу британського фунта і євро. Європейська економіка опиниться під ударом, що потягне за собою падіння українського експорту, і ослаблення гривні”, – прогнозує Андрій Шевчишин.

Крім того, гривня також може опинитися під тиском у разі зняття санкцій з РФ 24 червня на зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн ЄС.

Негативно вплинути на ситуацію з курсом валют може і загострення російської агресії на сході України, вважає Юрчишин. З іншого боку, якщо українська влада почне процес реформування, буде готуватися до прозорих приватизаційних конкурсів, це буде залучати інвесторів, а, відповідно, валютні надходження і зміцнення гривні, зазначає він.

Нагадаємо, з 15 червня українські обмінники можуть встановлювати різний курс валют в різних відділеннях, а також змінювати його протягом дня.

Читайте також: Курс валют на 23 червня

Джерело.

 

You cannot copy content of this page