fbpx

Психологи порахували, які зарплати роблять людей щасливими

Виявляється, нам для щастя не потрібні всі гроші світу. Більше того, “забагато” коштів можуть погіршити задоволення життям. Психологи з Університету Пердью та Університету Вірджинії (США) проаналізували дані опитування 1,7 мільйона людей зі 164 країн.

Дослідження опублікували у журналі Nаturе Humаn Bеhаvіоr, доступ до якого має Маrkеtwatch, передає “УП Життя”.

Вчені порівнювали бажані та реальні доходи людей з їхнім задоволенням життям. Виявилось, що після досягнення певного рівня статку відчуття задоволення починає знижуватись.

Максимальна сума залежить від того, до якої соціальної групи належить людина і в якій частині світу живе.

Найбільше грошей, щоб досягти піку щастя і фінансового добробуту, потрібно мешканцям Австралії – 125 тисяч доларів на рік. Жителям Північної Америки треба 105 тисяч, Західній Європі – близько 100.

Середня сума Східної Європи, до якої належить й Україна, значно нижча – 45 тисяч доларів на рік.

Нині се­ред­ня місячна зар­пла­та ук­раїнців за да­ними Дер­жста­ту – скла­дає 7,5 тисяч гривень або $280.

Читайте також: У Херсоні одному з покупців видали здачу купюрою в 220 гривень(фото)

Найменше грошей потрібно мешканцям Латинської Америки – коли вони заробляють більше 35 тисяч доларів на рік, якість їхнього життя перестає рости.

Загалом вчені дійшли висновку, що ідеальний дохід для 1 людини – 95 тисяч доларів на рік. Цього достатньо, щоб людина була цілком задоволена життям.

Для хорошого психологічного стану достатньо 60-75 тисяч доларів на рік. Родинам з дітьми потрібно більше. Різниця була не лише в географії.

Чоловікам, наприклад, потрібно менше грошей, ніж жінкам – 90 і 100 тисяч відповідно.

Люди з освітою “нижче середнього” починають втрачати відчуття щастя на позначці 70 тисяч доларів на рік, люди з середньою освітою – 85, вищою освітою – 115 тисяч доларів на рік.

На думку вчених, якщо рівень доходів “перевалює” за ці суми, це швидше шкодить відчуттю щастя.

You cannot copy content of this page