fbpx
Технології
Програми, які бажано видалити з вашого смартфона

У Google Play зустрічається маса “чудодійних” додатків, що пропонують прискорити інтернет, звільнити оперативну пам’ять, розігнати процесор, продовжити час автономної роботи і т.д.

Від мобільних додатків може бути не тільки користь, а й шкода, багато шкоди. Деякі додатки безглуздо займають дорогоцінні мегабайти в накопичувачі і оперативній пам’яті вашого смартфона, не роблячи нічого хорошого, а інші і зовсім шкідливі, хоча їх розробники заявляють зовсім протилежне. До того ж йдеться навіть не про якісь конкретних додатків, а про цілі категорії, яким не місце у вашому смартфоні.

Дійсно корисні серед них практично не зустрічаються. Виробники пристроїв чомусь досі не навчилися створювати хороші програми – всі вони з легкістю замінюються набагато зручнішими аналогами з Google Play. Це відноситься до поштових клієнтів, всіляких органайзерів, медіаплеєрів, фоторедакторів і навіть до додатків камери – всі вони, як правило, жахливі і їх необхідно видаляти в першу чергу.

Інша справа, що виробники зазвичай намертво вшивають свої додатки в операційну систему. У цьому випадку їх можна видалити, отримавши root-доступ, або відключити через системні настройки.

Антивіруси

Підхопити вірус на Android, не дивлячись на загальний стереотип щодо цього, дуже важко. Для цього буде потрібно самостійно включити можливість встановлювати додатки з сумнівних джерел (тобто, в обхід Google Play), відвідувати сумнівні сайти, завантажувати звідти APK-файли, запускати їх і погоджуватися з усім, що вони пропонують, і – найголовніше – не оновлювати сервіси Google. В інших випадках можна не переживати щодо вірусів, оскільки хмарна система Google Safety Net прекрасно справляється з ідентифікацією шкідливого коду і блокує або видаляє заражені програми. Жоден з сторонніх антивірусів не впорається з цим завданням краще, зате буде висіти в оперативній пам’яті, навантажувати процесор, споживати трафік і викликати пригальмовування пристрою .

Прискорювачі інтернету і інша нісенітниця

У Google Play зустрічається маса “чудодійних” додатків, що пропонують прискорити інтернет, звільнити оперативну пам’ять, розігнати процесор, продовжити час автономної роботи і т.д. Чому Google не видаляє їх, незрозуміло, але з заявленими функціями вони не справляються. Ваш смартфон буде працювати набагато краще без них.

Віруси

Деякі смартфони продаються з попередньо встановленими вірусами. Це не жарт. Недобросовісні китайські продавці з AliExpress і інших сайтів відправляють покупцям смартфони, в прошивки яких вшиті шкідливі програми. Віруси відправляють SMS-повідомлення на короткі номери, постійно щось завантажують і встановлюють, показують рекламу поверх інших додатків або в шторці повідомлень … в загальному, поводяться нахабно і агресивно. Видаляти такі додатки марно – вони вміють дивним чином воскресати. Буде потрібно зносити прошивку і міняти її на нормальну.

Вирішувати вам…

Читайте також: Не думай про погане — захворієш. Варто прочитати кожному!

Джерело.