fbpx

Правильно підібране ліжко – запорука здорової спини

Ліжко – це не просто домашні меблі. Воно – невід’ємна складова середовища, яка забезпечує ваш сон.

Якщо ви ділите своє ліжко з кимось ще, то це повинна бути велике двоспальне (так зване «королівське») ліжко, особливо якщо ваш партнер має звичку крутитися або постійно згинати ноги уві сні. Адже двоє дорослих навіть у найпросторішому ліжку мають не більше горизонтального простору, ніж немовля у своїй колисці.

Якщо ви правильно підібрали матрац і утримуєте його в належному стані, він справно виконує свою функцію рівномірної підтримки вашого тіла. Ліжко не повинно бути ні занадто жорстким*, ні занадто м’яким**.

* Занадто жорсткий матрац не забезпечує рівномірної підтримки тіла.

** Занадто м’який матрац не забеспечить вашому хребту рівномірний відпочинок. Як наслідок, ваші м’язи всю ніч будуть працювати, намагаючись вирівняти спину, і вранці ви прокинетеся розбитим від болю і втоми.

Час від часу піднімайте матрац і струшуйте його, а також перевертайте на іншу сторону кожні 2-3 місяці. Завдяки цьому ви зменшите прогинання матраца і ймовірність утворення на ньому ям і горбів.

Якісна основа ліжка, що має амортизаційні властивості, продовжує життя матраца, оскільки бере на себе основні удари і вагу, що припадають на спальну поверхню.

«Лише половина дорослих людей можуть похвалитися хорошим сном протягом хоча б кількох ночей або тижнів поспіль. При цьому, 50% людей повідомляють про втому і поганоме самопочуття при пробудженні як мінімум раз на тиждень ». – Національна фундація сну США, дослідження «Сон в Америці».

Читайте також:  Євросоюз обіцяє кожному безкоштовний Wi-Fi

Джерело.

You cannot copy content of this page