fbpx
Технології
Поїзд на магнітній подушці встановив рекорд швидкості (відео)

Поїзд нового типу використовує технологію магнітної левітації. Китайська компанія CRRC створила маглев нового типу. Вдосконалені технології дозволили транспорту майбутнього розвинути швидкість 600 км/год.

Маглев – поїзд на магнітній подушці. Він піднімається в повітря за рахунок дії потужного магнітного поля. Так як тертя при русі відсутнє, це дозволяє поїздам рухатися максимально швидко.

У минулому році японський маглев досяг рекордної швидкості – 590 км/год. Однак перших пасажирів він зможе перевозити лише в 2027 році – раніше не вдасться побудувати лінію для руху транспорту майбутнього.

Китайські розробники заявили, що створили маглев нового типу, і поліпшили рекорд на 10 км/год. Тестування проводилося на спеціально побудованій лінії довжиною 5 км.

Відзначимо, що в Китаї вже повноцінно працюють маглеви. Так, на швидкісній лінії, яка з’єднує центр Шанхаю з аеропортом, пасажирські потяги на магнітній подушці розганяються до 430 км/год. Нові поїзди будуть споживати на 10% менше енергії в порівнянні з існуючими рішеннями.

Читайте також: І все-таки втік. Депутат Новинський залишив Україну — СБУ

Джерело.